Ana sayfa Komedi Dizileri Casual – IMDb Puanı : 7.6

Casual – IMDb Puanı : 7.6

709
1
PAYLAŞ

Son zamanlarda komedi adı altında, komedi ve dram ögelerinin birleştiği bir çok yapım karşımıza çıktı. Casual‘ı da bu tür dizilerin arasında sayabiliriz. Netflix’in başı çektiği online izletme platformlarından biri olan Hulu tarafından yayınlanan dizi gülme efekti içermeyen bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Diziyi izlerken öyle yüzümde devamlı tebessümün bulunduğu ya da öyle kahkahalara boğuldum bir an olmadı. Dizi güldürüyor mu sorusuna; eh işte! diye cevap verebilirim. Ama işte bazı komedi dizileri vardır. Pek güldürmez, ama sıcaklığıyla size kendisini izlettirir. İşte Casual da tam bu kategoriye girmektedir.

Casual Konusu
Dizi 3 kişinin etrafında dönmektedir. Bu kişiler iki kardeş ve kardeşlerden birinin kızıdır. Dizinin ana karakterlerinden olan Valerie, başarılı bir psikiyatristtir. Ama eşinin kendisini genç bir bayanla aldatması sonucu, kocasına hemen boşanma davası açmıştır. İkinci karakterimiz yani Laura (Valerie’nin kızı) ise, lisede okuyan genç bir kızdır. Laura’nın da başına tıpkı annesinin başına gelenler geliyor. Erkek arkadaşı tarafından aldatılan Laura, ondan ayrılıyor. Üçüncü ve son karakterimiz Alex ise, ünlü bir çöpçatanlık sitesinin kurucusu ve sahibidir. Kızlar tarafından beğenilen Alex’in maddi durumu da oldukça iyidir. Sevdikleri kişiler tarafından aldatılan kız kardeşi ve yeğeninin durumuna üzülen Alex, onlara evini açıyor ve bu üçlü olaylar bundan sonra şekillenmeye başlıyor. Dizi öyle çok matah bir şey değil. Ama az öncede dediğim gibi, komik olmasa da kendisini izlettirmeyi başarıyor. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 7.6
Diziklubu Puanı: 7.5
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Michaela Watkins, Tommy Dewey, Tara Lynne Barr, Julie Berman, Nyasha Hatendi

1 YORUM

  1. dram komedi türünde olduğunu anladığımız filimin resmide ilginc o kadar oturcak yer varken kuvette oturmaları enteresan bir filim olduğu imajı veriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here