SON YAYINLAR

recent

Cinselliği Gözümüze Sokan Yabancı Diziler


Bu yazımda sizlere, cinselliğin iyice abartıldığı, çıplaklığın artık normal sayıldığı, benim; "aile ile birlikte izlenmesi sakıncalı yabancı diziler listesi" adını verdiğim yabancı dizileri listeleyeceğim. Listeye sadece cinselliği abartanları değil, bir de cinselliği şiddetle birleştiren dizileri de ekleyeceğim. Bu listenin başını ise, her dizisinde olay olan Starz kanalının çektiğini hatırlatmakta fayda buluyorum.


OZ: Oswald maksimum güvenlikli federal hapishanesinin sokaklardaki adıdır. Psikopatlıkta nam salmış bireylerin kaldığı bu hapishanede her türlü şiddet (başta tecavüz) ve çıplaklık göz önüne serilmektedir.

Outlander: Konusu ile büyük sükse yapan, oldukça kaliteli bir yapım olan Outlander, bir Starz kanalı projesidir. Geçtiğimiz yıl yayına başlayan dizide, cinsellik içeren sahneler oldukça fazladır.

Entourage: Bir film yıldızı ve onun yancıları (çocukluk arkadaşları)  anlatan dizide, cinselliğin gözler önüne serildiğine, bunun yanında argonun da dibine vurulduğuna şahit olacaksınız.

Spartacus: Milattan önce 73 yılllarında geçen ve Trakyalı bir köle/gladyatör'ün gerçek hikayesini anlatan Spartacus'te, yine cinselliğin hiç bir çekince yaşamadan gözler önüne serildiği yapımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Game of Thrones: Şu an için yayında olan ve herkes tarafından dünyanın en iyi dizisi olarak kabul edilen Game of Thrones'ta soyunmayan bir dişi kaldı mı bilmiyorum? Ha bu dizinin kalitesine gölge düşürüyor mu? Tabiki hayır.

Californication: Californication nedir derseniz size, bu diziyi 3 kelime ile ifade edebilirim. Sex, uyuşturucu, argo. Sanki tüm dizi bu üç öge üzerine kurulmuş gibi hissediyorsunuz. Bunun yanında biraz mizahta eklediklerini unutmamakta fayda var.

Shameless: Bu arkadaşlar gerçekten utanmazlar. Yani en küçüğünden en büyüğene kadar hepsi arsız olur mu bir ailenin? :) Cinsellik ve argonun tavan yaptığı dizi, izleyiciyi de güldürmeyi başarmaktadır.

Master of Sex: Sanırım dizinin adı yeterli. Daha fazla açıklama yapmama gerek yok diye düşünüyorum :)

Black Sails: Özellikle ilk sezonunda bolca gördüğümüz çıplaklık, dizinin bir parçası haline gelmişti. Dizideki bayan arkadaşlar genelde üstsüz durumda dolaşmaktadırlar desem yalan olmaz herhalde :)

Orange is the New Black: Weeds dizisiyle (bu dizide de baya bir çıplaklık mevcuttu) büyük sükse yapan Jenji Hohan, geçtiğimiz yıllarda orange is the new black isimli diziyle karşımıza çıkmıştı. Kadınlar hapishanesinde geçen dizide, aynı OZ dizisinde olduğu gibi bir çok eşcinsel deneyim seyircinin gözüne sokulmaktadır.

Bu listeye eklenmesi gereken, benim unuttuğum bir dizi var ise, lütfen yorum kısmında belirtin.

Cinselliği Gözümüze Sokan Yabancı Diziler Reviewed by Dizi Klübü on 16:27:00 Rating: 5

14 yorum:

 1. Levent7/25/2016

  Güzel bir derleme olmuş. Çoğu dizi de cinsellik gözümüze gözümüze sokuluyor ve bu bilerek yapılıyor.

  YanıtlaSil
 2. selami başak7/27/2016

  görünen görüntüler göze hiç hoş gelmiyor insanın doğasına aykırı bir durumu hoş göstermek gayreti son derece yanlış bir durum.

  YanıtlaSil
 3. Atakan7/29/2016

  İşte bu yüzden listede olan dizileri takip etmiyorum ben. Yinede birçok dizide yer yer cinsellik sahneleri oluyor.

  YanıtlaSil
 4. Cinsellik de hayatın bir parçası. Son derece anlamsız bir çalışma olmuş. Dünyanın bir başka ülkesinde de böyle bir derleme yapılacağını sanmam. Çin hariç...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuza saygı duyuyorum :) Bunun dışında seyircikedi.com isimli site sizin değil mi?

   Sil
 5. Diziklubu7/29/2016

  Evet Skins isimli dizide bunların arasına eklenebilir.

  YanıtlaSil
 6. Güzel bir derleme olmuş.

  YanıtlaSil
 7. Diziklubu7/29/2016

  Teşekkür ediyorum...

  YanıtlaSil
 8. Benim en sevdiğim ve cinsellik konusundada favorim olan spartacus dizisi.

  YanıtlaSil
 9. vefa arıc8/14/2016

  ilgiyi arttırmak için böyle dizeler yaptıklarını düşünüyorum çünkü en iyi malzeme cinselliktir

  YanıtlaSil
 10. Dünyanın en iyi filmi de olsa bu tür dizileri izlemiyorum. Beni diziden soğutuyor amacım o içerikte bir şey izlemek olsa ne işim var o dizide.

  YanıtlaSil
 11. çokta aykırı resimler görülüyor doğrusu türk toplumunu çezbetmiyor öylede olsa kendi kültürlerine göre yapılmış diziler

  YanıtlaSil
 12. Bansee yi unutmuşsun ama diziye kalite eklemiş.

  YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Powered by Blogger.