Ana sayfa Dram Dizileri Friday Night Lights – IMDb Puanı : 8.7

Friday Night Lights – IMDb Puanı : 8.7

1084
7
PAYLAŞ

Bugün sizlere, bundan tam 10 yıl önce 2006 yılında NBC kanalı tarafından 5 sezon ve 76 bölüm boyunca yayınlanan ve yayınlandığı her bölümüyle seyirciyi tatmin etmeyi başaran Friday Night Lights isimli diziden bahsedeceğim. Dizinin posterinde de anlaşılacağı üzere, yapım spor üzerine oluşturulmuş bir konu içermektedir. Sporu ve özellikle de Amerikan Futbol’una karşı ilgisiz olabilir ya da bunları sevmeyebilirsiniz. Ama iddia ediyorum ki, bu diziyi bitirdiğiniz zaman Amerikan Futboluna karşı olumlu bir fikre sahip olacaksınız. Bunun dışında, birbirine benzer konulardaki ve türlerdeki dizileri izlemekten sıkıldıysanız, bu harika yapım sizin için ilaç olacaktır.

Friday Night Lights Konusu
Teksas’ta kimsenin pek bilmediği ve hatta pekte ilgilenmediği Dillon Kasabası, sıkıntılı ve birazda geri kalmış bir yerleşim yeri olarak karşımıza çıkıyor. Kasaba halkı maddi problemlerin yanında, kürtaj, ırkçılık, işsizlik, uyuşturucu, yozlaşmış değerler gibi sosyal problemlerle de uğraşmak zorunda kalmaktadır. Ama bu kadar sıkıntının yanında, halkın tek eğlencesi olarak karşımıza futbol (Amerikan Futbolu) çıkıyor. Kasaba lisesinin oldukça başarılı bir futbol takımı vardır. Bu yüzdendir ki, halk sıkıntılarından bir nebze kurtulmak için her cuma akşamı tribünleri hınca hınç doldurmaktadırlar. Yapaylıktan zerre eser bulunmayan, oyuncuların resmen harika birer iş çıkardıkları bu dizi, her bölümde sizi fazlasıyla memnun edecek bir kaliteye sahiptir. Aile ilişkileri, gençler arasındaki ilişkiler ve sporun çok güzel bir şekilde işlendiği Friday Night Light’ı herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2006-2011
IMDb Puanı: 8.7
Diziklubu Puanı: 8.8
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular:  Kyle Chandler, Connie Britton, Aimee Teegarden, Brad Leland, Taylor Kitsch, Jesse Plemons, Zach Gilford, Derek Phillips

7 YORUMLAR

  1. Blue mountain state dizisini yeni bitirdim sayılır buna geçebilirim. Amerika futboluna karşı bir ilgim yok ama izleyebiliyorum sadece.

  2. 76 bölüm boyunca yayınlanan ve yayınlandığı her bölümüyle seyirciyi tatmin etmeyi başaran Friday Night Lights isimli dizi ve güzel puan almış etkileyici.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here