Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Game Of Thrones 7. Sezon Tahminleri

Game Of Thrones 7. Sezon Tahminleri

749
4
PAYLAŞ

Haziran ayının son günlerinde Game of Thrones muhteşem bir 10. bölümle 6. sezonu noktalamıştı. Bu saatten sonra artık 1 yıl insan nasıl bekler diye düşünmeden edemiyorum. Artık yapacak tek şey beklemek ve tahminler yürütmek olacaktır. Bu arada kitabın yazarı George R.R. Martin serinin yeni kitabı olan The Winds of Winter‘ı sene içinde yayınlayacak ve bu da bize dizinin gidişatı konusunda bazı ipuçları verecektir. Bizde bu arada Game of Thrones 7. Sezonu ile ilgili tahminlerimizi yapalım.

“Dikkat, eğer dizinin 6. sezonunu hala izlemeyi bitirmediyseniz, yazının buradan sonrasını okumanız sizin için uygun olmayacaktır.”

1. Stark Hanesi: Altıncı sezonun ortalarına doğru Sansa, Kara Kaleye gelmiş ve Stark hanesinden iki kardeş yeniden buluşmuştu. Yüzü olmayan tanrının elinden kurtulan Arya’da Westeros’a doğru yol almaya başladı. Bran ise kuzgun rolünü üstlendi ve hemen duvarın dışına konumlandı. Bakalım Stark Hanesinden kalanlar tekrar bir araya gelebilecekler mi?

2. Sansa’nın Durumu: Dizinin ilk başlarında saf,şımarık, kendini beğenmiş ve elindekiyle asla yetinmeyen Sansa, altı sezon boyunca evrildi. Akıllı, ne istediğini bilen ve zeki bir kişi haline geldi. Hatta Jon Snow‘un “nefret karakter Ramsey Bolton” ile savaşında yaptığı hamle takdire şayandı. Ama Serçeparmak Petyr Bealish‘in manipülasyonlarına maruz kalmaktadır. Sansa iyi yönde evrildi ama karşısında manipülasyon ustası Serçeparmak var. Eğer Serçeparmak’a uyup, Jon Snow’u karşısına alırsa, işler Stark hanesi için yine sarpa saracaktır.

3. Jon Snow: Hatırlayacağınız üzere, Bran öngürüsünde Jon’un gerçek babasının kimliğini keşfetmişti. Uzun zamandır duvarın arkasında olan Bran büyük ihtimalle Jon’a gerçek babasının kimliğini açıklayacak ve 7 krallığın tahtının asli varisi ve sahibi ortaya çıkacaktır.

4.The Mother of Dragons: Theonn ve Yara’nın amcası Euron Greyjoy, abisi Balon Greyjoy’u köprüden aşağı atarak eşekler cennetine göndermiş ve demir doğumluların yeni lideri olmuştur. Theonn ve Yara amcalarının gazabından kaçarak Daenerys Targeryan’a sığınmış ve tahtı geri almak için ondan yardım dilenmişlerdir. Westeros’a doğru yol alan ejderhaların annesi önce Euron Greyjoy ile karşılaşacaktır. Bende bu heyecanlı karşılaşmayı merakla bekleyenlerin arasındayım.

5. Clegane Kapışması: Sandor Clegane’in diziye tekrardan döndü ve bunun mutlaka bir sebebi olması gerekmekte. Abisi Dağ’a karşı çok fazla hırs ve öfke sahibi olan The Hound, abisine karşı bir şeyler gerçekleştirmesi olası görünmektedir. The Hound her ne kadar kuzeye doğru yol alsa da, bir yerde mutlaka abisiyle karşılaşacak ve o anda olaylar patlak verecektir.

6. Cersei’nin Durumu: Bildiğiniz üzere Cersei, sönmez ateşi kullanarak kitlesel bir imha olayında baş rolü çekmiş, dindarların ve kraliçenin ölümüne sebebiyet vermişti. Bunun acısına dayanamayan kral intihar etmiş ve tahta Cersei geçmişti. 10. bölümün son saniyelerinde Jamie’nin bakışı bence hiç hayra alamet değildi. Acaba Cersei’nin ölümü, büyük aşkının ve rahmetli çocuklarının babasının ellerinden olabilir mi?

7. Duvarın Yıkılışı ve Ölülerin Saldırısı: Altı sezondur “Winter is Coming” , ak gezenler geliyor sloganlarını devamlı duyduk. Artık kışta geldi. Ölüleri dışarıda tutan büyülü duvar yıkılıp, ölülerin Westeros’a saldırması artık çok uzak bir ihtimal olarak görünmemektedir.

8. Güç Birliği: Son olarak Jon Snow’un gerçek babasının kimliği ortaya çıkınca, hak ettiğini almak için ordusuyla birlikte Westeros’a yol alacağını düşünüyorum. Bunun dışında Daenerys Targeryan zaten Westeros’a doğru yol almaktadır. Peki ya olası bir ak gezenler istilasında bu büyük güçlerin durumu ne olacaktır. Acaba Lannister Hanesi, Starklar ve Daenerys Targeryan kişisel hırslarını bir kenara bırakıp ölülere karşı güç birliği yaparlar mı? Bence böyle bir olasılık mevcut.

4 YORUMLAR

  1. Game of Thrones dünyanın en iyi dizisidir diyebilirim. Veya aralarında en başta gelen dizilerdendir. Bu sezona kadar gelmesi zaten ne kadar iyi olduğunu göstermektedir.

  2. Bu dizinin bazı bölümlerini ve sezonlarını izledim daha henüz 7. sezonu izlemedim. Bildiğim kadarıyla henüz daha çıkmadı diğer sezonlar çok güzel Game Of Thrones dizisi zaten dünyada ki en iyilerden.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here