Ana sayfa En İyi Yabancı Diziler Louie – IMDb Puanı : 8.6

Louie – IMDb Puanı : 8.6

963
2
PAYLAŞ

Bu şaheseri tanıtmadan önce, size biraz Louis C.K. isimli elemandan bahsetmek istiyorum. Bu arkadaşın tam adı Louis Szekely’dir. Ama halk arasında Louis C.K. olarak tanınmaktadır. 12 Eylül 1967 doğumlu olan Louis C.K. evli ve iki çocuk babasıdır. Kendisi Amerikan vatandaşı olup, komedyenlik yapmaktadır. Komedyenlikteki başarısından sonra, oyunculuk, senaristlik, yapımcılık ve yönetmenlik gibi sıfatları elde etme başarısı göstermiştir. Oldukça açık sözlü olan Louis C.K. yakaladığı başarılardan sonra bir çok oyunculuk teklifi almış ama hepsini de reddetmiştir. Çünkü kendisi için önemli olan reyting değil kalite ve prestijdir.

Kendi prensiplerine önem veren FX kanalı tarafından önerilen bir proje Louis C.K.’i etkilemiş ve bu projeyi kabul etmiştir. Peki o kadar teklifi elinin tersiyle iten Louis’i etkileyen ve kabul etmesini sağlayan bu proje nedir? Günün birinde kanal yetkilileri Louis’in kapısını çalarlar ve şunu önerirler: “Bak güzel kardeşim, bildiğin gibi kaliteli yapımlar bölüm başına çok büyük masraflar yapıyorlar. Biz sana bölüm başına 250.000 dolar vereceğiz. Sen bu parayı harcamakta tamamen özgürsün.” teklifinde bulunurlar. Teklif, Louis’in ilgisini çekmiştir. Bunun üzerine artık Louis, dizinin başrol oyuncusu, yazar, yönetmen, yapımcı ve hatta diziyi düzenleyen (editing) konumuna  yerleşmiştir. Oha yani! Adam bildiğin tek kişilik dev kadro 🙂 Tek bir kişinin, koca dizinin tüm yükünü omuzlaması ve düşük bir bütçeyle böyle kaliteli bir yapım ortaya çıkarması mucize gibi bir şey olsa gerek.

Louie Konusu
Louie tam bir ev erkeğidir 🙂 Karısı çalışırken kendisi ev işleriyle ilgilenip, çocuğa bakmaktadır. Bel altı espirilerin oldukça yoğun olduğu dizi sadece beş kamerayla çekilen bir sit-comdur.  Louie’nin karısı bir hastanede hemşire olarak çalışmaktadır. Kendisi ise bir oto tamircisinde part-time olarak ev geçimine katkıda bulunmaya çalışmaktadır. Bu ilginç çiftin en yakın arkadaşları ise aynı apartmanda oturan komşuları Mike ve Tina’dır. Her bölümde farklı konular üzerinde durulan dizi de, ayrıca Louis C.K.’in komedyenlik döneminden kalan kısa hikayeleri de konu olarak ele alınmaktadır. Farklı tarzda bir komedi isteyen bünyelere ilaç gibi gelecek bu diziyi gülmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2010-….
IMDb Puanı: 8.6
Diziklubu Puanı: 8.5
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Louis C.K., Hadley Delany, Ursula Parker

2 YORUMLAR

  1. çok iyi bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Louie iyi dizilerin başlarında gelir. IMDb puanına bakarsanız zaten anlarsınız.

  2. Tek bir kişinin, koca dizinin tüm yükünü omuzlaması ve düşük bir
    bütçeyle böyle kaliteli bir yapım ortaya çıkarması mucize gibi bir şey
    olsa gerek.konu bu noktada net olarak anlaşılmış

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here