SON YAYINLAR

recent

Minority Report - IMDb Puanı : 5.9


Dizi, 21 Eylül 2015 tarihinde Fox kanalı tarafından yayınlanmaya başlamıştır. Konu olarak 60 yıl önceki 1956 yapımı "Azınlık Raporu" isimli kısa filmin devamı niteliğindedir. Amerikan yapımı olan bu dizi, Mark Mylod tarafından senaryolaştırılmış ve yapımcı koltuğunda oturan Max Borenstein tarafından televizyona uyarlanması gerçekleştirilmiştir. Yapımın oldukça düşük bir IMDb puanı olduğu başlıktan da belli. Ama bu kadar düşük puanı hak ediyor mu orası tartışılır. İzlediğim bir kaç bölüm sonucunda dizini pek matah bir şey olmadığını söyleyebilirim, ama IMDb puanı da bu olmamalıydı. 2002 yılında sinemalarda gösterilen ve Tom Cruise ile Colin Farrel'in başrollerini paylaştığı ve herkesin beğenisini toplayan filmden sonra, dizi olarak bunun gelmesi belli ki insanları sinirlendirmiş ve bu kadar düşük not vermeye itmiş.


Minority Report Konusu
Dizide, yukarıda da belirttiğim gibi 2002 yılında çekilen ve beğenilen "Azınlık Raporu" isimli filmde anlatılan olayların 50 yıl sonrası olanlar işlenmektedir. Küçük yaşlardaki 3 kardeşin doğa üstü güçleri vardır. Yakın mesafedeki olacak olayları önceden görebilmektedir. Yani bir nevi geleceği görme. Bunu fark eden doktorlar, gelecekte olan suçları engellemek için bu üç kardeşi laboratuvar ortamına bir nevi hapsederler. Yıllar boyu bu çocukları kullanan doktorlar, çocuklar üzerinde çeşitli deneyler yapmaktan da geri kalmamışlardır. Bu deneylerin sonucunda ortaya istenmeyen durumlarda çıkacaktır. Bundan sonra neler olduğunu ise dizinin bölümlerini izleyerek öğrenebilirsiniz. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2015-....
IMDb Puanı: 5.9
Diziklubu Puanı: 6.5
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Meagan Good, Stark Sands, Nick Zano, Daniel London, Laura Regan, Li Jun Li, Wilmer Valderrama, Jennifer Cheon, Reed Diamond

Minority Report - IMDb Puanı : 5.9 Reviewed by Dizi Klübü on 18:11:00 Rating: 5

4 yorum:

 1. Minority Report isimli dizinin IMDb puanı orta derece aslında bana göre düşük ama içinde bilim kurgu olması işleri değiştirir.

  YanıtlaSil
 2. SETTER7/04/2016

  aksiyon filimi olarak algıladığım bu filimin düşük puanlarla ifade edilmesine çok şaşırdım

  YanıtlaSil
 3. oldukca ilginc bir konu işlenmiş ama ımdb panı çok düşük verilmiş şaşırdım doğrusu.

  YanıtlaSil
 4. Azınlık Raporu filmini ve konusunu oldukça çok severim, bu diziyi ise şimdi siteniz sayesinde fark ettim, her ne kadar 50 yıl sonrasını anlatsa da güzel olacağını düşünüyorum.

  YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.