SON YAYINLAR

recent

Nefret Edilen Yabancı Dizi Karakterleri


Ekranda gördüğünüz anda kendisini boğma hissiyatı uyandıran, düşse bir tekme atacağınız, gölün ortasında bir bardak su vermeyeceğiniz, çocuğunuz olsa evlatlıktan reddedeceğiniz, bir kaşık suda boğacağınız, keşke ölse dediğiniz yabancı dizi karakterlerini bu listemizde bulabilirsiniz. Burada bu arkadaşları görüpte ekrana tükürmeniz önerilmez. Bunun dışında şunu da hatırlamakta fayda var: Eğer bu arkadaşlar sizin içinizde kendilerine karşı büyük bir nefret uyandırmayı başarabilmişlerse, bu, onların rollerini gerçekten iyi oynadıkları anlamına da gelmektedir. Ama rol de olsa cidden bu adamlar evlat olsa sevilmezler orası ayrı :)

Not: Bu yazı çeşitli diziler hakkında ağır spoiler içermektedir. Bu cümleyi yazı bittikten sonra yazıyorum. Şu sıfatları görünce ağzım biraz bozulmuş. Bunun için sizlerden özür dilerim.


Joeffrey Baratheon: Bir ensest ilişki sonrası dünyaya gelen, üvey babasının ölümü sonrası ise hiçte hak etmediği bir tahtın sahibi olan veled-i zina. Şükür ki, küçük şeytan bu arkadaşın icabına bakmıştır. Ellerinden öpüyorum kısa boylu büyük reis Tyrion Lannister.


İlithyia: Spartacus dizisinde, Roma senatörlerinden Albinius'un kızıdır.  Kendileri aynı zamanda, ileride Spartacus'ün baş düşmanı olacak General Legatus Cladius Glaber'in eşidir. Şımarıktır. İğrençtir. Bence kendisi için en uygun tabir "Yürüyen Yılan" dır.


Lori Grimes: The Walking Dead dizisinde esas oğlan, baş karakter Rick Grimes'in karısıdır. Zombiler peydah olunca daha kocasının kırkı çıkmadan Rick'in en yakın arkadaşı ve meslektasşı Shane'in kucağına atlamıştır kendileri. Seni toprak bile kabul etmez Lori.


Maria LaGuerta: Dexter dizisininde yer alan Miami Metro Polis Karakolunun Şefi. Her başarılı dava sonucu başarıyı üstüne alıp Televizyon kameraları karşısında açıklama yapar ve tüm övgüleri alır. Ama her olumsuz sonuç karşısında suçu başkalarına atar. Amirinin kuyusunu kazmak ve yerine geçmek için, onun nişanlısıyla yatmışlığı da vardır. Seninde ellerinden öpüyorum en güzel küfürlerin üstadı Debra Morgan.


Lila Tournay: Yine Dexter dizisinden nefretlik bir karakter daha. Sevimli katilimiz Dexter Morgan'ı elinde tutmak için yapmadığı iğrençlik kalmamıştır. Çok şükür Dexter reyiz, onunda icabına bakmıştır.


Gemma Teller Morrow: Sons of Anarchy'nin kıdemli baş kaşarıdır. Koltuk sedası üzerine türlü türlü entrikalar çevirmiştir. Hep aklıma gelmiştir. acaba Gemma, iğrenç varlık Joeffrey Baratheon'un annesi olabilir mi?


Laura Roslin: Benim için bir numaralı dizi olan Battlestar Galactica da yer alan ve bir kaşık suda boğma isteği uyandıran başkandır. Öyle gözlerini kısıp bakışları ve sinsi gülüşleri yok mu? Her ne kadar dizide iyi rolde olsa da, benim gözümde hep bencil bir kişilik olarak kalacaktır.


Janice Soprano: The Sopranos dizisinde baş karakter Tony Soprano'nun ablasıdır. Abisinin tüm kankalarının altına yatmış, sinir bozucu birisidir. Ağzına kürekle vurmak gerekmektedir.


Ramsey Bolton: Geçen internetten sırf bu adam için bir araştırma yaptım. Türk Dil Kurumu -TDK- sözlüğüne girip Oros.. Çocuğu yazdım ve inanır mısınız çıkan sonuçlarda Ramsey Bolton ismini aradım, ama yoktu. Bu yüzden TDK'ya sitemlerimi bildiren bir e-posta yolladım. Bu arada son yaptığım tam Sheldon Cooper tarzı bir hareket oldu :)


Skyler White: Nam-ı diğer "The Bitch". Seni bilerek en sona bıraktım. 10 dakikadır düşünüyorum. Nasıl bir metin yazsam diye. Şimdi buna, ağzımı bozmadan ne yazarım nasıl yorum yaparım orasını hala çözebilmiş değilim. Ama buna karşı olan hissiyatımı anlamışsınızdır. Skylar için tek kelimelik bir çok sıfat var. Ama malumunuz o sıfatları burada kullanmam son derece sakıncalı olur.


Sevgili diziklubu okuyucuları: Aklımda daha bir çok isim var ama bu konuyu uzattıkça sinirlerim bozuluyor. Benim buraya yazmadığım ama sizin odunla dövmek istediğiniz dizi karakterleri varsa lütfen yorum bölümünde belirtiniz.

Nefret Edilen Yabancı Dizi Karakterleri Reviewed by Dizi Klübü on 19:21:00 Rating: 5

6 yorum:

 1. Dizilerde kötü rölü oynamakta kötü insanlar sizden nefret ediyor halbuki sadece diziden ibaret.

  YanıtlaSil
 2. Hayatım boyunca tanıdığım her "Yeliz" benden hoşlanmadı. nedenini bir türlü çözemedim? :))

  YanıtlaSil
 3. Lori Grimes aslında çok nefret edilen bir karakter değil. Mesela büyük kaçış filminde de oynamıştı ve nefret edilmemişti pek. Ve nefret edilmesi gereken the bağ aslında çok sevildi.

  YanıtlaSil
 4. Ferhat8/11/2016

  Lila Tournayi ve Skyler White hiç sevmediğim karakterlerin başında geliyor. Gerçekten çok gıcıklar

  YanıtlaSil
 5. Lori Grimes dizi de oldukça kendinden nefret ettirdi diyebilirim, dediğiniz gibi daha kocasının kırkı çıkmadan kendini başkasının kollarına attı, hoş kocası gelince de ne yapacağını bilemedi, belki de çok iyi iki arkadaştan birinin diğerini öldürmesine neden oldu, zaten kendisi de öldü iyi oldu :)

  YanıtlaSil
 6. spoiler vermek gibi olmasın ki yazıda zaten verilmiş ama tek takıldığım nokta Joffrey'i Tyrion'ın öldürmemiş olması.

  YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.