Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Preacher 2. Sezon Onayını Kaptı

Preacher 2. Sezon Onayını Kaptı

583
0
PAYLAŞ

Breaking Bad, The Walking Dead, Mad Man, Better Call Saul, Fear The Walking Dead  gibi ülkemizde de çok sevilen ve izlenen harika yapımların kanalı Amc’nin ilk çizgi roman uyarlaması olan yapımı Preacher‘a yakaladığı başarıdan dolayı 2. sezon onayını vermekte tereddüt etmedi. Amc kanalının başkanı Charlie Collier, yapım hakkında övgüyle bahsetti ve dizinin 2. sezonunun 13 bölümden oluşacağını belirtti.

Preacher Konusu
Dizide, Annville kasabasında vaizlik(rahip) yapan Jesse Custer’ın hikayesi işlenmektedir. Tanrı cenneti tek etmiş ve cennette bir kaos ortamı oluşmuştur. Bu kaos sırasında şeytan ile bir meleğin ilişkisi sonucu en az tanrı kadar güçlü bir varlık ortaya çıkmış ve bir yolunu bulup dünyaya kaçmıştır. Genesis ismine sahip olan bu varlık başroldeki vaizimiz Jesse Custer’in bedenini ele geçirir. Yaşamı tamamen değişen Custer, eski kız arkadaşı ve bir kiralık katil olan Tulip ve alkolik vampir arkadaşı Cassidy  ile birlikte Tanrı’yı bulmak ve bu başına gelenlerin hesabını sormak için yollara düşer.

Genesis’in olağanüstü güçlerinden korkan melekler ise, Jesse Custer’e engel olmak için, Western tarzı silahşör olan Saint of Killers’i mezardan çıkarmaya karar verirler. Çizgi romandaki vahşetin birazda olsa yumuşatıldığı anlaşılan dizide ise yine aynı Lucifer‘de olduğu gibi dini inanışlara tabiri caizse hunharca göndermeler mevcuttur. Lucifer‘e oldukça tepki gösteren muhafazakar kesmin ise ondan çok daha sert olan bu yapıma yaklaşımını gerçek anlamda merak etmekteyim. Aslında bu dizi için yazacak o kadar çok cümlem var ki, uzun uzun paragraflarla sizi sıkmak istemiyorum. Bu yapım ile ilgili bundan sonra oluşabilecek düşünceleri ise, yapıma bir şans verecek okuyucularıma bırakıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here