Ana sayfa Gerilim Diziler Scream – IMDb Puanı: 7.2

Scream – IMDb Puanı: 7.2

457
1
PAYLAŞ

Gerilim, özellikle korku türünü seven herkes “Scream – Çığlık” serisine aşinadır. İlki 1996 yılında çekilen ve bir “kült film serisi” haline gelen bu filmler serisi, hafızalarda yer edinmeyi başardı. İlk Tabiki, ilk filmin başarısı, arkasından gelen filmlerin de önünü açmış oldu. Toplam dört filmden oluşan seri, milyonları ekran ve sinema başına toplarken, yine aynı milyonları korkutma başarısını da gösterdi 🙂 Filmi gibi televizyona da başarılı bir giriş yapan dizi, daha üçüncü bölümü ekranlardayken ikinci sezon onayını kapmıştı.

Yaşım itibariyle film serilerini izleme fırsatım olmuştu. Televizyon serisi de, aynı filmlerdeki gerilim ve korku ögelerini, doğru bir şekilde yansıtmayı başarmış durumda. Dizinin ikinci sezonunu izlemedim. İzlediğim ilk sezonu benim için tatminkardır. Ama neden bu kadar düşük bir IMDb puanı var onu da anlamış değilim. Belki de ikinci sezonda tempoyu düşürdüler. Belki de senaryoda mantık hataları cortlamaya başladı. Puanı neden düştü bunun nedenini bilmiyorum. Ama bence siz bu diziye bir şans verin.

Scream Konusu
Hepimizin bildiği youtube video izleme sitesine bir video yüklenmiştir. Bu video viral bir içerik gibi bir anda hızla yayılmaya başlamıştır. Lakewood kasabasında yayılan bu video, kasabanın karanlık ve kirli geçmişinden izler taşıdığı gibi, bir dizi cinayetin de tetikleyicisi olur. Bu videodan etkilenen bir kişi, videoda ki gençlerin peşine düşecek ve o gençleri vahşice öldürmeye başlayacaktır. Burada ise şu soru ortaya çıkmaktadır. Bu psikopat katil, gençlerin içinden birisi midir yoksa başka biri midir? Bu sorunun cevabı ise dizinin bölümlerinde saklıdır. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 7.2
Diziklubu Puanı: 7.6
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Willa Fitzgerald, John Karna, Carlson Young, Bex Taylor-Klaus, Tracy Middendorf, Mike Vaughn, Amadeus Serafini, Tom Maden, Santiago Segura, Kiana Ledé, Bobby Campo, Alec Rayme, Jason Wiles, Bryan Batt, Amelia Rose Blaire

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here