Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Second Chance – IMDb Puanı : 7.7

Second Chance – IMDb Puanı : 7.7

483
1
PAYLAŞ

Sevgili takipçilerim, reenkarnasyona inanır mısınız? Hani şu, insan öldükten sonra ruhunun başka bir bedene geçmesi olayı. İkinci bir şans yani. Benim pek inandığım söylenemez. Ama gerçek olsa ne güzel olurdu dimi 🙂 Her insanoğlunun bilinç altında, karanlık kuytu köşelerde saklanmış isteğidir, ölümsüzlük ya da tekrar dirilme. Şimdi bu yazdıkların ne alaka diye sorabilirsiniz. Ama dizinin konusunu okuyunca anlayacaksınız, neden böyle bir giriş yaptığımı.

Elimde onlarca diziden oluşan bir izlenmemiş dizi listesi var. Sizlere tanıtmak için bu listeden bir tanesini seçip en az 4-5 bölüm izliyorum. Yine listeden hangisini seçsem diye araştırma yaparken, bugün tanıtacağım dizide, daha önce  White Collar‘dan Peter Burke rolüyle tanıdığımız ve benim gönlüme taht kuran Tim DeKay’i görünce hemen diziyi izlemeye karar verdim.

Second Chance Konusu
Yukarıda reenkarnasyondan bahsetmiştim. Ama buradaki durum reenkarnasyondan biraz daha farklı. İkinci bir şans dememiz daha doğru olur. Dizi başlangıçta 2 farklı pencereden ilerliyor. İlk olanında, 75 yaşında eski şerif James Pritchard vardır. James, uzun yıllar kolluk kuvvetlerinde hizmette bulunmuş, ama emniyetteki diğer çalışanların yozlaşması sonucu kendisi de çok sevdiği mesleğinden istifa ederek ayrılmak zorunda kalmıştır. Konunun diğer tarafında ise teknoloji şirketi sahipleri  milyarder Mary ve Otto Goodwin kardeşler (ikiz) bulunmaktadırlar. Erkek olan Otto son derece asosyal, ürkek bir tiptir. Hatta 9 yaşına kadar ikiz kız kardeşi Mary’den başkasıyla iletişim bile kurmamıştır. Mary sırf kardeşi Otto ile rahat konuşabilmek için 3000 kelimelik bir dil bile oluşturmuştur. Ama olaylar Mary açısından pek iyi gitmemektedir. Kendisi tedavi edilemez bir kansere yakalanmış ve kısıtlı bir yaşam süresi kalmıştır.

Diğer tarafta eski şerif James ise zamanında tam bir işkolik olarak hayatını sürdürmüştür. Bu yüzden çocuklarına pek zaman ayıramamış ve bunun pişmanlığı içinde yaşamaktadır. Günün birinde James’in FBI ajanı olan oğlunun evine hırsızlar girer, tesadüfen orada bulunan James’i gören hırsızlar, James’in icabına bakacaklardır. James, Mary Goodwin’in iyileşmesine yardımcı olabilecek bir genetik yapıya sahiptir. Bu yüzden Goodwin kardeşler James’i tekrar diriltmişlerdir. Tekrar dirilen James artık 30’lu yaşlarında ve normal bir insandan yaklaşık 10 kat kadar daha güçlüdür. James’in yeniden dirilmesiyle dizide olaylar hız kazanmaya başlayacaktır. İyi seyirler dilerim…

Yayınlanma Tarihi: 2016-İptal
IMDb Puanı: 7.7
Diziklubu Puanı: 7.9
Sonuç: İzlenebilir
 
Oyuncular: Robert Kazinsky, Dilshad Vadsaria, Adhir Kalyan, Ciara Bravo, Vanessa Lengies, Tim DeKay, Scott Menville, Amanda Detmer, Carmen Moore, Adan Canto, Philip Baker Hall, Robyn Daye Edwards

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here