Ana sayfa İyi Yabancı Diziler The Last Kingdom – IMDb Puanı : 8.3

The Last Kingdom – IMDb Puanı : 8.3

1022
6
PAYLAŞ

The Last Kingdom, Bernard Cornwell’in aynı adı taşıyan romanından, BBC Amerika tarafından televizyona uyarlanmıştır. geçtiğimiz yıl (10 Ekim 2015) harika bir pilot bölümle ekranlara giriş yapan dizinin 8 bölümlük ilk sezonu 28 Kasım 2015 tarihinde final yapmıştır. Benim, konu ve işleniş olarak Vikings adlı diziye çok benzettiğim bu yapım, ilk sezon boyunca temposunu korumayı başardı. Sağlam bir hikayeye, çekim, mekan ve kostüm kalitesi de eklenince ortaya, “kaliteli iş” diyebileceğimiz bir yapım çıkmış.

The Last Kingdom Konusu
Yıl 872. Büyük Britanya’nın her tarafı Viking kuşatması altındadır. İngiliz Kralı, Vikinglerle girdiği mücadele sonrası savaşı kaybeder ve öldürülür. Vikinglerin lideri Ragnar, kralın küçük oğlu Uhtred’i esir alır. Tahta varis kalmayınca, kralın kardeşi bu boşluktan faydalanarak tahta oturur. Hakimiyetini tam anlamıyla sağlamak maksadıyla Ragnar’dan yeğenini ister, tabi öldürmek ve tahtın tek sahibi olmak maksadıyla. Ama Ragnar küçük çocuğu amcasına vermez, onu yanında götürüp kendi çocuğu gibi sever ve büyütür. Yıllar sonra Uhtred büyümüş ve tam bir Viking olmuştur.

Bir zaman sonra Ragnar ve Ailesi bir suikast sonrası öldürülmüş sadece Uhtred bu suikastten sağ çıkmayı başarmıştır. Uhtred ise babasının intikamını ve hak ettiği toprakları almak için İngiltere’ye doğru yol almaya başlamıştır. Az öncede yukarıda belirttiğim gibi, dizi konu ve işleniş olarak Vikings ile paralellikler göstermektedir. Vikings dizisini seven bünyelere ilaç gibi geleceğini düşündüğüm diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 8.3
Diziklubu Puanı: 8.5
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Adrian Bower, Brian Vernel, Eliza Butterworth, Emily Cox, Thomas W. Gabrielsson, Harry McEntire, Tobias Santelmann

6 YORUMLAR

  1. Sayın admin
    Sitenizi takip etmeye çalışıyorum ama sunu farkettim yanılıyor muyum bilmiyorum önceden blogger yorumları yazının altında direk gözüküyordu. Şimdi eski yorumları göremeyince silmişler mi diye düşündün ama sayfa yenilenirken yorumlar kısa süreli gözükoyordu sonra aramaya başladım ancak o zaman farkettim yorum kısmında önce disqus aracılığlayla olan yorumlara paylaşılıyor ki disqusla pek yorum paylaşan yok tamam sizin kurduğunuz bir şey parlatmaya çalışabilirsiniz ama yorum kısmı bu şekilde pek işlevsel olmamış onedio gibi farklı kaynaktan paylaşılan yorumları alt alta koyarsanız daha iyi olur yine disqusı en öne koyabilirsiniz ama bu şekilde insanlar yorum görmeyince kendileride yorum atmakta çekinebilirler bu konuya dikkat çekmek istiyorum

    • Sayın hocam değerli yorumların için teşekkürü bir borç bilirim. Evet, yorum kısmının daha görsel olması amacıyla Disqus'u öne koydum. Sitemizin altyapısı blogger olması nedeniyle, istediğimiz teknik değişikleri gerçekleştirmek biraz zor oluyor. Ama önerinizin dikkate alındığını, bunun hakkında araştırma ve çalışma yapacağımı bilmenizi isterim. Bizimle kalmaya devam edin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here