Ana sayfa İyi Yabancı Diziler The Man in The High Castle – IMDb Puanı : 8.1

The Man in The High Castle – IMDb Puanı : 8.1

839
1
PAYLAŞ

2. Dünya savaşında Adolf Hitler, tüm Avrupa’yı egenmeliği altına almış, doğuda, Rusya’nın içlerine kadar girmişti. Eğer acele etmeyip generallerini dinleseydi bugünkü dünya çok farklı bir durumda olabilirdi. Generalleri dinlemeyen Hitler, sonunda ordusunu soğuk kış şartlarına ve Rusların eline bıraktı. Peki Adolf Hitler önderliğindeki Nazi Almanya’sı 2. Dünya Savaşı’nı kazansaydı ne olurdu? Bir tarih sever olarak bu soru hep aklıma gelmiştir. Bu soru bir başkasınında aklına gelmiş olacak ki, bugün sizlere The Man in The High Castle isimli diziyi tanıtma şansına sahip oldum. Dram ve kurgu ögelerini türlerini barındıran The Man in The High Castle 2015 yılında ekranlardaki yerini almıştı.

The Man in The High Castle Konusu
Az önce yukarıda da belirttiğim gibi; Almanlar 2. Dünya Savaşını kazansa ne olurdu? Tarihler 1962 yılını göstermektedir. Alman ve Japonların ittifakı sonucu ikinci dünya savaşını Müttefik Devletler kaybetmiş ve teslim olmuşlardır. Sovyet Rusya yıkılmış, liderleri olan Stalin idama mahkum edilmiştir. Tüm dünyayı Almanlar ve Japonlar aralarında paylaşmış, Amerikan Halkı ülkenin orta kısımlarındaki toprak parçasında sıkışıp kalmışlardır. Tüm dünyada Alman ve Japon zulümleri yaşanmaktadır. Bunun dışında, bu iki büyük devletin ilişkileri de iyi değildir. İkisi de tüm dünyayı ele geçirmek istemektedir. Bu da aralarında soğuk savaşı beraberinde getirmektedir. İki devlet aralarında sürtüşe dursun, Amerika topraklarındaki bir grup insan direniş için zemin hazırlamaktadırlar. İlginç bir konunun işlendiği bu dizi, ilk yayınlandığı zamanlarda benim oldukça ilgimi çekmişti. Tarihi kurgu içerikli dizileri seven bünyelere ilaç gibi geleceğini düşündüğüm bu dizinin izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 8.1
Diziklubu Puanı: 8.3
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular:Luke Kleintank, Arnold Chun, Alexa Davalos, Rupert Evans, Chelah Horsdal, Lee Shorten, Cary-Hiroyuki Tagawa, Rufus Sewell, DJ Qualls, Joel de la Fuente

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here