Ana sayfa Yoklukta Gideri Var Zoo – IMDb Puanı : 7.0

Zoo – IMDb Puanı : 7.0

474
0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz yıl (2015 yazı) tüm diziler final yaptıktan sonra CBS yaz dizisi olarak karşımıza “Zoo” isimli bir yapım çıkarmıştı. Oldukça iddialı olarak ekranlara giriş yapan dizinin şu an 2. sezonu ekranlardaki yeri almaktadır.

Bugünden milyonlarca yıl geriye gidersek eğer, dünyada canlı yaşamı olarak sadece bitkiler ve hayvanlar vardı. Bir zaman sonra, biz insanlar dünyaya ayak basıp, evrildikten sonra, hayvanları kontrolümüz altına almaya başladık. Hayvanları ilk başlarda eti, sütü, derisi, yünü, gücü için kullanıyorduk. Günümüz tarihine yaklaştıkça, bu kullanım alanların saptık ve sapıklaşmaya başladık. Artık hayvanları spor için avlıyor, onları sirklerde bizi eğlendirebilsin diye kullanıyor, doğalarına aykırı şekilde hayvanat bahçelerine kapatıyor, sırf dişleri ve derileri için acımasızca vuruyor ve son olarak en kötüsü, onlara sırf eğlencesine işkence ediyorduk. Peki bu kadar eziyetin ardından, hayvanlar intikam için insanlara saldırmaya başlasa ne olurdu? İşte bu sorunun cevabını arayan birileri, bu konuyu senaryolaştırıp televizyon ekranlarına aktarılmasını sağlamışlar.

Zoo Konusu
Konuya başlamadan önce şunu belirtmek isterim ki; bir hayvan sever olarak, bu yapımın – öyle çok matah bir şey olmasa da –  benim çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim. Payback (hesaplaşma) rulezz 🙂 Eğer bir hayvan isyanı olsaydı bu kesinlikle Afrika ülkelerinin birinde patlak verirdi. Ne de olsa tüm canlıların anavatanı da orası değil mi?

Az önce yukarıda belirttiğim gibi, insanların hayvanlara karşı olan bu tutumu artık tüm dünyada önlenemez bir hal almıştır. Bu kötü davranışlar sonucu nedeni bilinmez bir şekilde (en azından izlediğim yere kadar nedeni belli değildi) hayvanların içindeki yırtıcı doğaları ortaya çıkıyor ve tüm insanlığı bir tehlike olarak görmeye başlıyorlar. Aralarında bir şekilde iletişim kurmayı başaran hayvanlar için artık tek bir hedef kitlesi vardır, insanlar. Artık hayvanlar tek tek ya da birlik olup insanoğluna karşı atağa girişmişlerdir. Bir grup hayvan bilimcisi ise, bu sorunu ortadan kaldırmak için hayvanların neden böyle davrandığını çözmeye çalışmaktadırlar.

Yayınlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 7.0
Diziklubu Puanı: 7.5 – Hayvan Sevgisi 🙂
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: James Wolk, Kristen Connolly, Nonso Anozie, Nora Arnezeder, Billy Burke, Alyssa Diaz, Josh Salatin

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here