Ana sayfa İyi Yabancı Diziler Awkward – IMDb Puanı : 7.7

Awkward – IMDb Puanı : 7.7

724
5
PAYLAŞ

Bu yazıyı yazan şahıs yani ben, 36 yaşından sonra bir gençlik dizisi izleyeceğimi hiç ama hiç tahmin etmemiştim. Komedi dizilerini seven bir bünye olarak, yayınlandığı kanal (Mtv) ve gençlik dizisi olması itibariyle Awkward isimli diziye başlarken -gerçeği söylemek gerekirse- pek umutlu değildim. Aslında dizinin klasik gençlik dizilerinden pek bir farkı yok. Ama bir defa başına oturduğunuz zaman sizi sarıp sarmalayan ilginç bir yapısı var. İzlemeye başladığınız zaman dizi, sizi kendisine bir şekilde bağlamayı başarıyor. Komedi ve dram türlerini birleştiren, Mtv kanalında yayınlanan ve 20’şer dakikalık bölümlerden oluşan  dizinin şimdilerde 5. sezonu gösterimdedir.

Awkward Konusu
Dizi konusu itibariyle, artık o ezberlediğimiz popüler kişi-popüler olmayan kişi ilişkileri üzerine kurulmuştur. Başrolümüz Jenna, okulda pekte popüler olmayan ve hatta pekte sesi soluğu çıkmayan bir lise öğrencisidir. Matty ise okulun en popüler kişilerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Jenna ve Matty bir yaz kampında çıkmaya başlarlar. Yine klişeleşmiş olarak, Matty, Jenna ile olan ilişkilerini saklamaya çalışmaktadır. Çünkü bu durum kendi düşüncesine göre, kendisinin okuldaki popüleritisini düşürecek ve diğer kızlara kapıyı kapatacaktır. Jenna’nın olgunlaşmamış ailesi ve okuldaki ilişkileri üzerine kurulan Awkward, sizi oldukça matrak anlar yaşatabilir. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2011-2016
IMDb Puanı: 7.7
Diziklubu Puanı: 7.9
Sonuç: İzlenebilir

Oyucnular: Ashley Rickards, Beau Mirchoff, Jillian Rose Reed, Brett Davern, Molly Tarlov, Nikki Deloach, Desi Lydic, Greer Grammer, Mike Faiola, Jessica Lu

5 YORUMLAR

  1. Awkward dizisi ile henüz daha tanışmadım. yani daha izlemedim ama araştırmasını yaptık. Gayet iyi bir dizi IMDb puanı normal çok yüksek değil.

  2. Ülkemizde kitlesi çok az olan bir dizi. Birkaç trailer izlemiştim sadece nedense beğenemedim ilk bölümü izlemek lazım diziyi anlamam için trailer ile anlaşılmıyor kalitesi.

  3. Dizi konusu itibariyle, artık o ezberlediğimiz popüler kişi-popüler olmayan kişi ilişkileri üzerine kurulmuştur.buradanda anlaşıldığı gibi konu olarak ülkemiz insanını öyle çok amam aman cezbetmiyor.

  4. Normalde diziler, IMDb'de genelde 8 puan 8.5 puan üzeri alırdı. Bunun 7.7 alması acaba kötü olduğunun göstergesi mi ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here