Ana sayfa Aksiyon Diziler Band Of Brothers – IMDb Puanı : 9.5

Band Of Brothers – IMDb Puanı : 9.5

5609
29
PAYLAŞ

Site açıldığından beri sen kalk 200’e yakın dizi tanıt, bir o kadar haber ve fragman sun, ama IMDb 1 numarasının tanıtımını yapma. İnanır mısınız, bu dizi hiç aklıma bile gelmemişti. İnternette gezinirken, dizinin resmi bir anda karşıma çıkınca,” yahu ben bunu sitede yazmadım hala, nasıl olur bu?” diye kendimce hayıflanmaya başladım. Neyse artık o kadar kusur kadı kızında da olur dedikten sonra dizimize geçelim 🙂

Bildiğiniz üzere, sinema filmleri ve televizyon dizileri konusunda, dünyaca 1 numaralı otorite olarak kabul edilen web sitesi IMDb.com’dur. Sanırım buna kimsenin itirazı olmaz. İşte bu konuda 1 numara olan sitenin, 1 numaralı dizisini tanıtmak için bu satırları yazmaya başladım. Band of Brothers (Kardeşler Takımı).

Dizinin yapımcı koltuğunda çok önemli iki isim oturmaktadır. Steven Spielberg ve Tom Hanks. Dizi, ünlü yazar Stephen Ambrose tarafından yazılan ve aynı adı taşıyan romanından televizyona uyarlanmıştır. Dram, tarih, savaş gibi türlerin harika bir şekilde harmanlandığı yapım, 10 bölümden oluşan bir mini dizidir. İlginçtir ki, 10 bölüm olan bu diziyi içinde Tom Hanks’in de bulunduğu tam 8 yönetmen çekmiştir.

Band of Brothers Konusu
2. Dünya Savaşı yıllarında Amerikan Ordusunun “easy” isimli birliği, ilk olarak savaş alanında nasıl hareket edecekleri konusunda eğitim almışlardır. Artık iyi birer askerlerden oluşan birlik, sırasıyla, Garden Market Harekatı, Normandiya Çıkarması, Bastogne Savaşı ve son olarak Hitler’in Kale’sine yapılacak çıkarma gibi, askeri operasyonlarda yer almışlardır.  Dizide, bu operasyonlar sırasında askerlerin yaşadıkları ele alınmaktadır. Savaş sonrası durumlarında işlendiği Band Of Brothers, gerçeklerden yola çıkılarak oluşturulmuş bir yapımdır. Onlarca ölümü gören, büyük acılar yaşayan, savaşın yarattığı yıkımın bire bir içinde olan Easy birliğinin yaşadıklarını mutlaka, ama mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2001-2001
IMDb Puanı: 9.5
Diziklubu Puanı: 9.5
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Peter Youngblood Hills, Nicholas Aaron, Philip Barantini, Michael Cudlitz, Rick Gomez, James Madio, Doug Allen, George Calil, Dexter Fletcher, Nolan Hemmings

29 YORUMLAR

 1. wooov diyerek başlıyayım. IMDb puanına baktım baya bir yüksek yani en yüksek diyebilirim tabi. sinema filmleri bile bu kadar puan alamadı daha. ama diziler alabiliyor.

 2. Bunun birkaç yerde kısa videolarını görmüştüm. Yanlış hatırlamıyorsam, Nazi kamplarına giriyorlardı. İlgimi çekmişti. Tabii her II. Dünya Savaşı konulu filmde yahudi propagandası olmazsa olmaz.

 3. propagandanın kralı var ancak çekimler şahane. Ona propaganda buna illuminati öbürüne başka birşey, biz ne yapıyoruz biz? hangi eserimiz var? bu ecnebilerden bin kat fazla kaynağımız olduğu halde en en iyi dizimiş boş sahnelerle 5vs5 counter savaşları gibi savaşlar içeren diriliş dizisi…

 4. Aslında televizyon ve sinema sektöründe son yıllarda bir ivme yakaladık. Ama işte toplum bunları istemiyor. Toplum Fatmagül'ün Suçu ne? Hanımın Çiftliği, Aşkı Memnu tarzı yapımlar istiyor. Yapımcılarda bu işten ekmek yedikleri için mecburen bu tarz dizilere yatırım yapıyorlar. Ama alttan ne istediğini bilen, kültür olarak biraz daha farklı bir kuşak geliyor. Bundan 15-20 yıl sonra dizi kültürümüzün değişeceğini düşünüyorum.

 5. mutlaka izlenilmesi gereken bir filim olduğunuj düşünüyorum otoritelerden tam not alan son zamanlardaki en iyi filimlerden diyebiliriz.

 6. Gerçekten inanılmaz bir dizi, zaten yapımcı koltuğunda Steven Spielberg oturması dizinin izlenmesi gerektiğini gösteren bir ayrıntı olmuş.

 7. 2. Dünya Savaşı yıllarında yaşananları anlatan her dizi beni izlerken çok derinden etkilemektedir anlatımları ve doğal motivasyona bağlı tarzları her dönemde izleyici bulacaktır.

 8. Aslında genel olarak yerine göre iyi bir dizi diyebiliriz. Ama ben bu tarz dizilerden hoşlanmıyorum. IMDb puanı şişirilmiş sanki bana öyle geldi.

 9. Band Of Brothers dizisi izlenmez mi abi ya. Çok iyi kurgu çok iyi senaryo ve müthiş oyuncular ve oyunculuklar ımdb puanı bunu zaten apaçık belli etmekte.

 10. Yakın zaman önce tanıştığım Band Of Brothers dizisi harika bir dizi. Bu zamana kadar izlemeyen varsa kaçırmaması gerektiğini söylerim. izleyince hak verirsiniz bana

 11. Her ne kadar yahudi acıtasyonunun tavan yaptığı, propaganda dizisi olsa bile gayet hoş ve güzel bir dizi. İzlemeye değer.

 12. TRT1 de yayınlanırken hiç kaçırmazdım. Daha sonra internetten de izledim baştan sona. Süper bir dizi.

 13. Dizinin hasına bu kadar geç yer vermiş olmanız assolistin son sahneye çıkmasına benzemiş Band of Brothers harika.

 14. Buram buram ve sıradanlaşan yahudi acıtasyonu yapılan belgesel-dizi. İzleyin güzeldir fakat propagandayı unutmayın!

 15. Easy birliğinin yaşadıklarını mutlaka, ama mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum. Keyifli seyirler dilerim. yorumundan kacırılmayacak bir dizi olduğuna kanat ettim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here