Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Braindead – IMDb Puanı : 7.9

Braindead – IMDb Puanı : 7.9

551
4
PAYLAŞ

Korku ile komedi karşımı dizileri her zaman ilginç bulduğumu itiraf etmeliyim. Birbirinden o kadar uzakta olan bu iki türün bir arada olduğu yapımlar hem sinema alanında hem de televizyonda her zaman önemli bir izleyici kitlesine sahip olmuştur. Buna en son olarak komedi-korku ögelerini harika bir şekilde harmanlayarak önümüze getiren Ash vs Evil Dead‘i örnek gösterebiliriz. Braindead de, korku, komedi ve gerilim gibi türlerin bir arada olduğu bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yaz CBS kanalında yayınlanmaya başlayan dizinin mutfağında ise, Michelle King ve eşi Robert King bulunmaktadır.

Braindead Konusu
Laurel, ülkenin ve siyasetin başkenti Washington’da yeni görevine başlamıştır. Kongre binasında çalışan Laurel, burada bazı garipliklerin olduğunu fark etmeye başlar ama bu garipliğin ne olduğunu tam olarak çözememiştir.  Hükümet yetkilileri ve bürokratlar fazlasıyla garip davranmaktadırlar. Önemli devlet meselelerinde doru kararlar ve veremeyen ve herkesin radikalleştiği bir ortamda Laurel, insanların bir çeşit uzaylı virüsü etkisi altında kaldığını düşünür. Ve bu düşüncesinde de pek haksız sayılmaz. Yukarıda saydığımız türlerin dışında bilim kurgu içeriğiyle de Braindead, bana izlenecek bir yapım havası verdi. Bu yapımı izlemenizi tavsiye ediyor ve keyifli seyirler diliyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.9
Diziklubu Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenebilir

Oyuncular: Mary Elizabeth Winstead, Beth Malone, Jan Maxwell, Charlie Semine, Happy Anderson, Johnny Ray Gill, Megan Hilty, Nikki M. James, Stephen Kunken, Chris McKinney

4 YORUMLAR

  1. bu dizinin adını çok duydum ama brain bad dizisini hala izlemedim. Ama kısa bir araştırma ile bunu izlemem gerektiğini anlamadım.

  2. Hükümet konularını ele alan diziler hep ilgimi çekmiştir, bu dizininde IMDb puanı baya yüksek en kısa sürede başlarım izlemeye

  3. Yazıyı genel olarak bir bakış attığımda breaking bead sandım ama değilmiş. Zaten o baya bir eski dizi. Bu ise komedi dalında güzel dizi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here