Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Grilerin Dizisi: The Night Of – Final

Grilerin Dizisi: The Night Of – Final

220
5
PAYLAŞ

The Night Of 8.Bölümüyle finalini yaptı. Dizi en başından beri aslında bize “Katil kim?” sorusu yerine “Masum kim?” sorusunu sordu. Ama masum ilk başta olduğu kadar masum olmadı dizinin sonunda. Dizinin başında beyaz olan Nasir dizinin sonunda griye yönelmişti. Burada da bize hayatın gerçeği olan “mutlak iyi veya mutlak kötü yoktur”u gösteriyor. Griliğin başını çekenlerde ise Dedektif Box, Savcı Weiss, Nasir, Avukat Jack Stone bulunuyor.

Dizi yargı ve adalet sistemini eleştirip suçluları aslında kendimizin yarattığını gösteriyor. Suçu toplum yaratır, kişiler işler sözünü ise tam burada kullanabiliriz.

Dizimiz baştan sona büyük bir gerçekliğin üstüne kurulu(zaten izleyici içine çekip bu durumda bende olabilirdim demesi bundan kaynaklı). 8 bölümlük bir diziden ziyade 8 saatlik bir belgesel gibi geliyor seyirciye. İzleyici yorumları genelde;
  • Çok basit bitmiş
  • Gerçek katili yakalamadılar

Gibi eleştirilerle dolu. Yeşilçam’ın bize kazandırmış olduğu “kötüler içeri girsin, iyiler dışarıda olsun” mantığı yüzündendir bu eleştiriler. Grilerin dizisinin olmasının bir başka sebebi de bu. Gerçek katilin zaten yakalanacağının ipucunu bize verdiler zaten. -ki her zamanda gerçek suçlular yakalanmıyor-

HBO bize muhteşem bir gerilim dizisi bıraktı. Dizinin yanı sıra çokta iyi bir jenerik bıraktı bize. Dizinin 2.sezonu geleceği konuşuluyor ama Riz Ahmed(Nasir) yaptığı açıklamada 2.sezona gerek duymadığını söyledi. Umarım HBO, True Detective’de yaptığı “tutmuş diziyi devam ettirelim” hatasına düşmez ve tadında bırakırlar.

5 YORUMLAR

  1. Evet denildiği gibi biraz belgesel havasında oldu diyebilirim ancak devam sezonu ile başka bir konu incelenirse, yine de izleyicisi olur gibi geliyor bana

  2. Genel olarak bu tür dizilerin hastasıyım ben. Grilerin Dizisi: The Night Of dizinin final yapması kötü oldu biraz daha devam etmesi güzel olacaktı.

  3. Bu dizi sezonuyla çıtayı çok yükseltti. Asıl sorun ne kadar iyi yaparlarsa yapsınlar beklenilenin altında kalacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here