SON YAYINLAR

recent

The Leftovers - IMDb Puanı : 8.0


Hbo, boşuna dünyanın en iyi televizyon kanalı olmadı. Game of Thrones, True Detective, The Sopranos, The Wire, Oz, Rome... Daha size saymadığım bir sürü yapım var. İşte bu ve bunun gibi yapımlar HBO'yu televizyonculukta zirveye oturttu. Bugüne kadar izlediğimiz en iyi dizilerin büyük çoğunluğunda onların imzası olması bir tesadüf değil. İşte biraz sonra size tanıtacağım The Leftovers dizisinde de Hbo imzası var. Yani kanalın sahibi olsam, anca bu kadar reklamını yapardım herhalde. Denizden babam çıksa yerim, Hbo'da ninem çıksa izlerim. O derece yani :)

Daha önce Oscar adaylığına layık görülmüş Tom Perotta'nın aynı adı taşıyan romanından televizyona uyarlanan The Leftovers, yukarıda da belirttiğim gibi HBO kanalında 2014 yılından beri yayınlanmaktadır. 10'an bölümlük iki sezonun ardından, dizi, 3. sezon onayı almayı başarmıştır. Lost yapımcılarından David Lindelof'un da imzasını taşıyan The Leftovers, dram, gizem ve fantastik gibi türleri bünyesinde barındırmaktadır.


The Leftovers Konusu
Dünya üzerinde yaşaşan insanların yüzde ikisi yani 140 milyon kişi henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü ortadan kaybolmuştur. New York'un bir kasabasında polis olarak görev yapan  Kevin Garney, dünyada olduğu gibi kasabasında da kaybolan insanların ardından, hayatı tekrar eski haline döndürmeye çalışmaktadır. Kevin'in eşi Laurie ise, 2 çocuklarını alıp eşini terk etmiş ve gizli bir tarikata üye olmuştur. Kısmi olsa da, kıyamet senaryosunun işlendiği dizide, izleyiciyi bekleyen onlarca soru vardır. Gizemli olayların bolca işlendiği The Leftovers, klişe ama çekici konusuyla izlenmesi gereken yapımlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2014-....
IMDb Puanı: 8.0
Diziklubu Puanı: 8.2
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Justin Theroux, Amy Brenneman, Christopher Eccleston, Liv Tyler, Margaret Qualley, Chris Zylka, Carrie Coon, Janel Moloney, Ann Dowd, Regina King, Kevin Carroll, Jovan Adepo,The Leftovers - IMDb Puanı : 8.0 Reviewed by Dizi Klübü on 15:42:00 Rating: 5

5 yorum:

 1. fahrican8/08/2016

  kurgulamalar iyi olmalı yoksa bir yumrukta bir duvarı balyoz bile kıramaz.adam yumruklan işi bitiriyor.

  YanıtlaSil
 2. Lost izlemiş olduğum ilk yabancı dizi diyebilirim. O zamanlar o en iyisi derdim ama zaten adamlar iyi yapmışlardı. The Leftovers dizini es geçmemek lazım iyi bir dizi.

  YanıtlaSil
 3. Cengiz Keser8/09/2016

  Bizim dizilerimize kıyasla adamların yaptıkları diziler bana göre daha hoş daha güzel, game of trons u bende takip ediyorum, inanılmaz zevkli :)

  YanıtlaSil
 4. Denemeye değer diye düşünüyorum.Vaktim olursa buna da başlamayı düşünüyo
  rum.

  YanıtlaSil
 5. Zamanım olduğunda izleyeceğim bir kaç dizi,film arıyorum bunuda listeye alabilirim.

  YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.