Ana sayfa Gerilim Diziler Wolf Creek – IMDb Puanı : 7.0

Wolf Creek – IMDb Puanı : 7.0

508
5
PAYLAŞ

Geçenlerde size Avustralya yapımı olan The Kettering Incident isimli diziyi tanıtmıştım. Bu aralar sevgili dizi çevirmenlerimiz Avustralya dizilerini beğenmiş olacaklar ki, yine aynı ülke yapımı Wolf Creek isimli diziyi çevirip malum yerlerde yayınlamaya başlamışlar. Bende isminden dolayı hemen izlemeye karar verdim. Dilimize çevrildiğinde “Kurt Kapanı” anlamı çıkan Wolf Creek Stan kanalı tarafından yayınlanmış, 6 bölüm sonucunda final yapmış bir mini dizi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Wolf Creek Konusu
Konuya başlamadan önce, dizinin çekimlerinin yapıldığı mekanlara bayıldığımı belirtmeliyim. Böyle çiçekler, böcekler, masmavi göller, şelaleler, ağaçlar, ormanlar… Eve (Lucy Fry), annesi, babası ve küçük kardeşi ile birlikte tatile gitmişlerdir. Oldukça güzel bir ortamda tatillerini geçirirlerken, evin küçük oğlu deniz yatağı ile birlikte göle girmeye karar verir. Ama bilmediği bir şey vardır. Gölde bir timsah yaşamaktadır ve kendisine saldırır. Bir izleyen olarak çocuğun öleceğini düşünürken, dışarıdan ateşlenen bir silah tarafından timsah etkisiz hale getirilir. Mick Taylor isimli bir adam tarafından kurtarılan çocuğun ailesi bu iyiliği karşılıksız bırakmaz ve Mick’i yemeğe davet ederler. Peki ya davet ettikleri bu adam düşündükleri gibi biri midir? İşte bu andan sonra olaylar patlayacaktır. Bu günlerde dizi yokluğunda bu diziye mutlaka bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2016-2016
IMDb Puanı: 7.0
Diziklubu Puanı: 7.5
Sonuç: İzlenebilir/ Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: John Jarratt, Lucy Fry, Dustin Clare, Andy McPhee, Damian de Montemas, Jessica Tovey, Eddie Baroo, Taylor Wiese, Matt Levett

 

5 YORUMLAR

  1. Wolf Creek dizisi ile henüz yeni tanıştım. En kısa zamanda daha detaylı bir inceleme yaparak izlemek istiyorum. Bana ilgi çekici geldi bu dizi.

  2. Biz diziye göre IMDb puanı çok düşük görünüyor. Ama bakalım normalde nasıl bir diziymiş, izlemeden bilemezsin.

  3. Değişik bir konusu var, sadece 6 bölüm ile final yapmış olmasıyla aslında hepsini birleştirip normal bir film gibi düşünebiliriz, 3 saat civarında biter herhalde 🙂

  4. Wolf Creek oldukça iyi bir dizi IMDb punanını hak ediyor ama biraz daha fazla olması lazımdı. farklı bir konu ile karşımızda herkes izlemeli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here