SON YAYINLAR

recent

American Gothic - IMDb Puanı : 6.7


Yaz ayları geldi mi büyük prodüksiyonlar tatile girerler ve yerlerini daha küçük bütçeli ve fazla bir şey beklenmeyen diziler alır. Bu ülkemizde de, tüm dünyada da geçerliliğini koruyan bir durumdur. CBS kanalıda bu yaz için American Gothic isimli bir projeye onay vermiş ve ekranlara taşımıştı. James Frey ve Corinne Brinkerhoff tarafından yaratılan dizi 22 Haziran 2016 tarihinde yayına başladı. Şu ana kadar 10 bölümü yayınlanan American Gothic'in ilk sezonu 13 bölümden oluşacak ve 15 eylül 2016 tarihinde ise sezon finalini yapacak.  Gizem, gerilim ve drama gibi türleri barındıran dizinin ikinci sezon onayı ile ilgili hali hazırda bir haber bulunmaması ise, dizinin severlerini biraz olumsuz düşünmeye sevk etmektedir. Ama benim görüşüm, dizi olağan temposunu arttırmaz ise, ufukta bir iptal seçeneğini göz önünde bulundurmamız gerektiği yönündedir.


American Gothic Konusu
Dizi konusu itibariyle Boston şehrinde geçmektedir. Bu şehirde yaşayan saygın ve tanınmış bir ailenin aniden babalarını kaybetmeleri sonucu, ortada bir takım şüpheler belirmeye başlamıştır. Babanın ölümü her ne kadar normal gibi görünse de aslında gerçek hiçte öyle olmayacaktır. Çünkü ölen bu baba aslında bir seri katildir. Ve bu haber ailede tam bir şok etkisi yaratmış ve beraberinde bir yıkım getirmiştir.

Yukarıda da belirttiğim gibi dizi aile draması, gizem ve gerilim ögelerini barındıran bir yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama ben işin "gizem" kısmının pek hakkının verilmediğini düşünüyorum. Oldukça kolay bir şekilde tahmin edilebilir bulduğum senaryoya sahip dizi bir de düşük tempoda ilerleyince ortaya biraz sıkıcı sayılabilecek bir yapım ortaya çıkmış olmaktadır. Yinede izleyecek bir şeyleri bulunmayan bünyeler bu yapıma bir şans verebilirler. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2016-....
IMDb Puanı: 6.7
Diziklubu Puanı: 7.0
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Juliet Rylance, Juliet Rylance, Justin Chatwin, Megan Ketch, Megan Ketch, Stephanie Leonidas, Stephanie Leonidas, Virginia Madsen, Dylan Bruce, Deirdre Lovejoy, Maureen Sebastian, Catalina Sandino Moreno, Sarah Power


American Gothic - IMDb Puanı : 6.7 Reviewed by Dizi Klübü on 19:59:00 Rating: 5

5 yorum:

 1. semih can9/01/2016

  ismini duyuyoruz ama ne olduğunu seyretmediğimiz için bilemiyoruz anladığım kadarı ile kısa sezonların boş gecmemesi için yapılmış diziler

  YanıtlaSil
 2. Necati Gülbudak9/02/2016

  Yazarın belirttiği gibi; ancak hiç izleyecek dizi bulunmadığı zamanlarda izlenebilir gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
 3. Pek izlenebilecek bir dizi değil, izlemeye çalıştım ama bir türlü sardıramadım ama tabi zevkler tartışılmaz, bir başkası beğenebilir :)

  YanıtlaSil
 4. dizilerde en çok dram severim bunun yanında fantastik ama en çok gerilim tarzını severim. American Gothic dizisi bu yönden bana göre.

  YanıtlaSil
 5. Ibrahim Cetin10/16/2016

  Severek izlediğim bir dizi. Ama bazı sahneler aşırıya kaçıyor.

  YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Powered by Blogger.