Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri Breaking Bad Yapımcısından Yeni Bir Dizi Geliyor

Breaking Bad Yapımcısından Yeni Bir Dizi Geliyor

274
3
PAYLAŞ

Çok değil, sadece bundan bir kaç sene önce tüm dünyanın merakla takip ettiği bir fenomen olan ve şimdiden “kült” mertebesine yükselttiğimiz Breaking Bad in yapımcısı Vince Gilligan, HBO kanalı için yeni bir dizi projesine başlayacak. Michelle MacLaren’in yöneteceği dizi, gelmiş geçmiş en psikopat kişiliklerden biri olan Jim Jones ve onun kurduğu Jonestown kasabası hakkında olacak.

Peki Bu Jim Jones Kimdir?
Jim Jones, 1978 yılında büyük bir olaya imza atmıştır. Bir çeşit tarikat kuran, bu tarikata 900 kadar üye toplayan Jones, tarikatına “Halkın Tapınağı” ismini vermiştir. Üyeleri ile birlikte bir kasaba kuran Jones, bu kasabaya Jonestown adını layık görmüştür. Bu sapkın tarikatı kurmadan önce, Birleşik Devletlerde papazlık yapan Jones’un 1978 yılında gerçekleştirdiği olay tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmıştır. Tüm müritlerini siyanür ile intihara ikna eden Jones, 276’sı çocuk olmak üzere 900 kişinin toplu intiharında baş rol oynamıştır.

3 YORUMLAR

  1. yazılanları okuyunca kanım sanki buz kesildi 900 kişi katleden bir insan ne kadar etkileyici yeteneğe sahipmiş çok şaşırdım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here