SON YAYINLAR

recent

Breaking Bad Yapımcısından Yeni Bir Dizi Geliyor


Çok değil, sadece bundan bir kaç sene önce tüm dünyanın merakla takip ettiği bir fenomen olan ve şimdiden "kült" mertebesine yükselttiğimiz Breaking Bad in yapımcısı Vince Gilligan, HBO kanalı için yeni bir dizi projesine başlayacak. Michelle MacLaren'in yöneteceği dizi, gelmiş geçmiş en psikopat kişiliklerden biri olan Jim Jones ve onun kurduğu Jonestown kasabası hakkında olacak.


Peki Bu Jim Jones Kimdir?
Jim Jones, 1978 yılında büyük bir olaya imza atmıştır. Bir çeşit tarikat kuran, bu tarikata 900 kadar üye toplayan Jones, tarikatına "Halkın Tapınağı" ismini vermiştir. Üyeleri ile birlikte bir kasaba kuran Jones, bu kasabaya Jonestown adını layık görmüştür. Bu sapkın tarikatı kurmadan önce, Birleşik Devletlerde papazlık yapan Jones'un 1978 yılında gerçekleştirdiği olay tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmıştır. Tüm müritlerini siyanür ile intihara ikna eden Jones, 276'sı çocuk olmak üzere 900 kişinin toplu intiharında baş rol oynamıştır.

Breaking Bad Yapımcısından Yeni Bir Dizi Geliyor Reviewed by Dizi Klübü on 18:17:00 Rating: 5

3 yorum:

 1. harun kaymış9/12/2016

  yazılanları okuyunca kanım sanki buz kesildi 900 kişi katleden bir insan ne kadar etkileyici yeteneğe sahipmiş çok şaşırdım

  YanıtlaSil
 2. 900 kişiyi intihara sürekleyen dengesiz psikopatın birisi Jim Jones. Dizi ilgi çeker mi bilmiyorum göreceğiz

  YanıtlaSil
 3. Belinay Ergöç9/29/2016

  Ay Merakla bekliyoruz... :)))

  YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.