Ana sayfa Tanıtım En İyi Korku ve Gerilim Filmleri

En İyi Korku ve Gerilim Filmleri

366
1
PAYLAŞ

En iyi Korku Ve Gerilim Filmleri

Aslında en iyi gerilim filmleri arayışı için sizlere korku filmi sunmak yerine aksiyon, macera ya da içerisinde fantastik konusu bulunan yapımları liste halinde sunduk. Korku filmi sevmeyen biri olarak bu listede yer alanların daha keyif verici olacağını varsaydık diyebilirim. Biraz bencilce davrandık belki ama siz yine bu listemize bir göz atın.

Yapım yılı olarak biraz eski filmlerde listemizde yer alıyor. Hatta belki son 10 yılın izlenmesi gereken filmleri desek belki daha açıklayıcı bir başlık olurdu. Gerilim dendiği zaman klasikleşmiş korku filmlerinden biraz sıyrılmak daha iyi olacaktır. En iyi gerilim filmleri olarak karşımıza gelen başarılı yapımlar aksiyon ve macera dolu senaryosuyla daha keyifli bir gerilim yaşatmayı başarıyor. İşte bu türde sizin izlemeniz gereken en iyi 5’i çıkardık desek daha mantıklı sanırım.

Listemizde yer alan yapımların bazısı 10 yıl hatta seri olarak karşımıza gelen en iyi filmlerin ilk versiyonu 20 yıla yakın süre öncesinde çekilmiş olmakta. Yüksek ihtimal birçoğunu da izlemiş ya da en azından duymuş olmanız gerek. Ancak izlediyseniz bile tekrar keyifle izleyeceğiniz kalitede yapımlar olduğundan gönül rahatlığıyla bu filmleri seçtik diyebilirim. Yani gördüğünüz zaman ya bu filmi diyor demeden gerçekten en iyisi buydu diyeceğinizi umduk. Yani en azından böyle bir tepki almayı umuyoruz diyelim.

Bu listemizde seri olarak yer alan filmlerden sadece bir tane var. Seri filmleri her zaman için en baştan dizi olarak izlemek en iyisidir. Birbirleriyle bağlantısının olması nedeniyle tüm olayı anlamak için daha iyi olacaktır. Özellikle son zamanlarda artık filmleri part şeklinde sunmak biraz moda haline geldi. Örneğin 3’ün versiyonun birinci bölümü sonra ikinci bölümü şeklinde sinemada yer alan filmler bulunuyor. Bu da birinciyi izlemeyen bir izleyici için oldukça sıkıcı olacaktır. Başını bilmediğiniz bir filmin sonunu izlemek ne kadar keyif veriyorsa bunda da o olacaktır. Bu yüzden bu konuda dikkat etmeniz gerek.

Tek başına dünya genelinde izlenme rekorları kırarak izleyici tarafından tebrik alan yapımlarsa zaten başarı sağlıyor. Yapımcılar eğer ki film ilgi görür ve konu devam edecek türdense devamını getiriyor. Fakat çoğu yapımcı kalite bakımından bunu tercih etmiyor.

kaynak: https://eniyi.xyz/fimler/son-zamanlarin-izlenmesi-gereken-en-iyi-gerilim-filmleri/

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here