SON YAYINLAR

recent

Masters Of Sex - IMDb Puanı : 8.0


Uzun zamandır "izlenecek ve tanıtımı yapılacak diziler" listemde bulunan bu yapıma bir tülü sıra gelmemişti. İşin doğrusu, dizinin adı yüzünden "acaba bu dizi sitenin formatına uygun olur mu, yoksa bazı kuralları esnetmek zorunda mı kalırız?" gibi düşüneler yüzünden tarafımdan erteleniyordu. Yaklaşık 1 ay önce bu düşüncelerden sıyrılıp dizinin ilk sezonunu izlemeye karar verdim. Ve sonucunda da bu sayfalarda tanıtma gerekliliğini hissettim. Thomas Maier'in 2009 yılında yayımladığı aynı ismi taşıyan kitaptan uyarlanan dizi 29 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır. O günden bu güne geçen zamanda yapım ilgi görmüş olmalı ki, fena sayılmayacak bir IMDb puanının yanı sıra 4 sezondur yayınlanma başarısı da göstermiştir.


Masters Of Sex Konusu
1950'lı yıllarda geçen ve o dönemde cinselliğin bir tabu olarak kabul edildiği zamanlarda, Michael Sheen tarafından canlandırılan Dr. Williams Masters, mesleğinde oldukça profesyonel olan bir jinekologdur. Az öncede dediğim gibi bir tabu olan ve o zamana kadar hakkında herhangi bir bilimsel araştırma bulunmayan cinsellik üzerine bir çalışma yapmak istemektedir. Dr. Masters'ın araştırmasının ana konusu, ilişki sırasında, kadın ve erkeğin ne hissettiğini, nasıl reaksiyon verdiğidir. Çalışmanın ilk safhalarında denek olarak hayat kadınlarını kullanan doktorumuz, araştırmasının daha gerçekçi olması için, çalışmalarını hastanede yapmak istemektedir. Ama o zamanlarda sapıklık olarak nitelendirilen bu araştırma bir bakıma başarısız olmaya mahkum haldedir. İsmi itibariyle bu diziye biraz uzaktan bakanlar mutlaka olacaktır. Ama gerçekten oldukça güzel ablaların oynadığı, aşkın ve tutkunun tavan yaptığı bu diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2013-....
IMDb Puanı: 8.0
Diziklubu Puanı: Şimdi ben hangi puanı verirsem vereyim yanlış anlaşılacak :)
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin FitzGerald, Annaleigh Ashford, Teddy Sears, Kevin Christy


Masters Of Sex - IMDb Puanı : 8.0 Reviewed by Dizi Klübü on 02:43:00 Rating: 5

5 yorum:

 1. Melih Karslı9/05/2016

  Filmin adı başlı başına bir olay. Psikolojik bir yanının olduğunu düşünüyorum, dizinin içeriğinde.

  YanıtlaSil
 2. ilginc bir diziye benziyor ismide ilginc zaten puanıda gezel sorun nasıl ızleyebileceğimize baglı

  YanıtlaSil
 3. seymen9/08/2016

  1950'lı yıllarda geçen ve o dönemde cinselliğin bir tabu olarak kabul
  edildiği zamanlarda, Michael Sheen tarafından canlandırılan Dr. Williams
  Masters, mesleğinde oldukça profesyonel olan bir jinekologdur. yazısını okuyunca konuyu anlamış gibi oldum. izlenmesi keyifli olabilir.

  YanıtlaSil
 4. Fazlasıyla cüretkar ve bir o kadar kaliteli bir dizi. Belki dizi isminde sex olmasaydı daha çok ilgi görebilirdi.

  YanıtlaSil
 5. Mahmure10/14/2016

  Bence de izlenmeli,ilgimi uyandırdı zira ülkemizde konu açıdan ele alınırken dizide ki durumu izlemek keyf verecektir

  YanıtlaSil

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Powered by Blogger.