Ana sayfa Dram Dizileri Masters Of Sex – IMDb Puanı : 8.0

Masters Of Sex – IMDb Puanı : 8.0

839
6
PAYLAŞ

Uzun zamandır “izlenecek ve tanıtımı yapılacak diziler” listemde bulunan bu yapıma bir tülü sıra gelmemişti. İşin doğrusu, dizinin adı yüzünden “acaba bu dizi sitenin formatına uygun olur mu, yoksa bazı kuralları esnetmek zorunda mı kalırız?” gibi düşüneler yüzünden tarafımdan erteleniyordu. Yaklaşık 1 ay önce bu düşüncelerden sıyrılıp dizinin ilk sezonunu izlemeye karar verdim. Ve sonucunda da bu sayfalarda tanıtma gerekliliğini hissettim. Thomas Maier’in 2009 yılında yayımladığı aynı ismi taşıyan kitaptan uyarlanan dizi 29 Eylül 2013 tarihinde yayınlanmaya başlamıştır. O günden bu güne geçen zamanda yapım ilgi görmüş olmalı ki, fena sayılmayacak bir IMDb puanının yanı sıra 4 sezondur yayınlanma başarısı da göstermiştir.

Masters Of Sex Konusu
1950’lı yıllarda geçen ve o dönemde cinselliğin bir tabu olarak kabul edildiği zamanlarda, Michael Sheen tarafından canlandırılan Dr. Williams Masters, mesleğinde oldukça profesyonel olan bir jinekologdur. Az öncede dediğim gibi bir tabu olan ve o zamana kadar hakkında herhangi bir bilimsel araştırma bulunmayan cinsellik üzerine bir çalışma yapmak istemektedir. Dr. Masters’ın araştırmasının ana konusu, ilişki sırasında, kadın ve erkeğin ne hissettiğini, nasıl reaksiyon verdiğidir. Çalışmanın ilk safhalarında denek olarak hayat kadınlarını kullanan doktorumuz, araştırmasının daha gerçekçi olması için, çalışmalarını hastanede yapmak istemektedir. Ama o zamanlarda sapıklık olarak nitelendirilen bu araştırma bir bakıma başarısız olmaya mahkum haldedir. İsmi itibariyle bu diziye biraz uzaktan bakanlar mutlaka olacaktır. Ama gerçekten oldukça güzel ablaların oynadığı, aşkın ve tutkunun tavan yaptığı bu diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2013-….
IMDb Puanı: 8.0
Diziklubu Puanı: Şimdi ben hangi puanı verirsem vereyim yanlış anlaşılacak 🙂
Sonuç: İzlenmeli
Oyuncular: Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin FitzGerald, Annaleigh Ashford, Teddy Sears, Kevin Christy

6 YORUMLAR

  1. 1950'lı yıllarda geçen ve o dönemde cinselliğin bir tabu olarak kabul
    edildiği zamanlarda, Michael Sheen tarafından canlandırılan Dr. Williams
    Masters, mesleğinde oldukça profesyonel olan bir jinekologdur. yazısını okuyunca konuyu anlamış gibi oldum. izlenmesi keyifli olabilir.

  2. Bence de izlenmeli,ilgimi uyandırdı zira ülkemizde konu açıdan ele alınırken dizide ki durumu izlemek keyf verecektir

  3. böyle diziler insanı çok fazla sitres yapmıyor aksine insanı hayata daha iyi motive ediyor bakış açısı önemli olan.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here