Ana sayfa Dram Dizileri Poldark – IMDb Puanı : 8.4

Poldark – IMDb Puanı : 8.4

774
5
PAYLAŞ
IMDb.com, sinema filmi ve televizyon dizileri konularında, dünyadaki on otoriter web sitesidir. İşte bu konuda dünyanın 1 numaralı sitesinde, izleyicilerin oylarıyla 1. sırada bulunan dizi Devamı...

“Orjinal İngiliz Draması” sloganıyla yola çıkan Poldark, gerçekten de seçtikleri sloganın hakkını başarıyla verdi. Diziye ilk başladığımda, yapım hakkında dilimin ucuna kadar gelen ama bir türlü sözcüklere dökemediğim bir terim vardı. Bir zaman sonra ise bu dizinin neye benzediğini buldum. Yapım, bildiğin pembe diziydi 🙂 Bu yaştan sonra bunu mu izleyeceğim diye düşünürken bir bakmışım ilk sezon bitmiş. Sevgili okur, bu cümlelerden dizinin kendini izlettiği anlamını çıkarabilirsin. Dizi, Winston Graham’in aynı ismi taşıyan kitabı, Debbie Horsfield tarafından televizyona uyarlanmıştır. 3. sezonu yayınlanan Poldark’ın, ülkemizde pek adı sanı bilinmemesinden dolayı sadece ilk sezonu çevrilmiş durumdadır.

Poldark Konusu
BBC one tarafından yayınlanan dizi 18. yüzyılda geçmektedir. Bu yönüyle bir dönem dizisi olan Poldark’ta, esas oğlanımız Ross Poldark, uzun süren savaş yıllarından sonra memleketine dönmüştür. Döndüğünde herşeyin değiştiğini gören Ross Poldark büyük bir sıkıntı içine girmiştir. Kendisi savaştayken babası vefat etmiştir. Bu da yetmezmiş gibi nişanlısı ise artık başka bir adamla ( Hemde Öz Kuzeni) beraberdir. Ailesinden geriye işlenmesi zor olan bir avuç toprak ve pek bir değeri olmayan maden ocağı kalmıştır. Ama inatçı bir kişiliğe sahip olan Ross Poldark, tüm bu olumsuzluklara rağmen, memleketinde hayata tutunma savaşı verir. Oldukça güzel mekanlarda çekilen dizide, iyi ile kötünün, zengin ile fakirin ilişkileri ele alınmaktadır. Sınıf ayrımcılığının (Asil ve Yoksul Köylü) tavan yaptığı bu diziye mutlaka bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 8.4
Diziklubu Puanı: 8.4
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Aidan Turner, Eleanor Tomlinson, Heida Reed, Tristan Sturrock, Jack Farthing, Caroline Blakiston, Ed Browning, Beatie Edney, Kyle Soller, Phil Davis, Ruby Bentall, John Hollingworth, Richard Hope

 

5 YORUMLAR

  1. ben bir dizi veya film izlemeden önce iyi bir araştırma kesin yaparım tabi ilk olarak ımdb puanı benim için ön sıradadır. Ona bakarım ve poldark iyi seviyede.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here