Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Bir Efsane Doğuyor – Westworld IMDb Puanı : 9.3

Bir Efsane Doğuyor – Westworld IMDb Puanı : 9.3

2749
22
PAYLAŞ

HBO, Game of Thrones ve True Dedective’in ardından kendisini efsaneleştirme niteliği olan yeni bir proje ile karşımızda. Sadece ilk bölümü yayınlanmasına rağmen bunu bize hissettirebilen projenin hem teknik hemde oyuncu kadrosu bizim için nimet niteliğinde. Teknik kadrosunda ağabeyi Christopher Nolan ile beraber büyük işlere imza atan Jonathan Nolan, eşi Lisa Joy Nolan, J.J. Abrams ve Brayn Burk bulunuyor. Oyuncu kadrosuna baktığımızda ise Anthony Hopkins gibi bir üstadı izletiyorlar. Western tarzı yapımları pek sevmeyen benim için teknik ekibe bakıp diziye bir şans vermem gerektiğini anladım. Dizinin son sahnesinden sonrada dudaklarımdan “bu dizi efsane olur” cümlesi döküldü.

Diziyi konu olarak çok ufakça özet geçmek gerekirse, yapay zekalardan oluşturulmuş bir ‘batı’ simülasyonuna günümüzden insanlar gider. Burada bastırılmış duygularını ve istediklerini yapma şanları vardır ki çünkü simülasyondur.

Dizi ilk bölümüyle hem benden hemde neredeyse tüm izleyicilerden olumlu not aldı. Umarım bu kaliteyi arttırarak sürdürür. Dizinin ilerleyen bölümlerinde görüşmek üzere..

Tür: Drama, Bilim-Kurgu, Gerilim, Aksiyon
Proje Tasarımı: Jonathan Nolan, Lisa Joy Nolan
Oyuncular: Anthony Hopkins, Ed Harris, Rachal Wood, James Marsden, Jeffrey Whrith
IMDb: 9.3

 

22 YORUMLAR

  1. Tavsiyenize uyarak izleyeceğim, bakalım gerçekten ilgi çekici mi,kolay kolay her şeyi beğenmem çünkü ben 🙂

  2. Hocam yorumlarınızla izlediğim dizileri bu zamana kadar beğendim.Bende westernden nefret ediyorum ama siz hatırınıza bir şans verip izleyeceğim.

  3. Dizi ilk bölümüyle hem benden hemde neredeyse tüm izleyicilerden olumlu not aldı yorumunda beğeni aldığı yorunu ortaya çıkıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here