Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Black Mirror – IMDb : 8.8

Black Mirror – IMDb : 8.8

1780
9
PAYLAŞ

Bir önceki yayın olan The Fall dizisinin tanıtımında sizlere, önceleri bir kaç tane kötü yapım yüzünden İngiliz dizilerinden hoşlanmadığımı ama daha sonraları ise iyi yapımlara denk geldikçe fikrimin değiştiğini söylemiştim. Benim İngiliz dizilerine karşı ön yargımı kıran ve hatta onları çok sevmemi sağlayan yapım, Black Mirror‘dur.

Bugün sizlere kalemimin döndüğü kadarıyla bu harika yapımdan bahsedeceğim. Dizi, 2011 yılında İngiliz televizyon kanalı Channel 4 tarafından yayınlanmaya başlamıştır. Charlie Booker tarafından oluşturulan ve Barney Reisz tarafından yapımcılığı üstlenilen Black Mirror da, her bölüm farklı oyuncular rol alır ve her bölümde farklı konular işlenir.

Black Mirror Konusu
Dram, bilim kurgu ve gerilimin harika bir şekilde harmanlandığı dizide, günümüzde etrafımızı sarıp sarmalayan, teknolojik gelişmeler ve adalet sistemi hakkında insanı oldukça etkileyen bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Sanat, siyaset, medya, teknoloji gibi etmenlerin günümüz dünyasına etkilerini, bilim kurgu ve gerilim yoluyla izleyiciye ulaştırıyor.

Bunu yaparken de ortaya harika bölümler çıkıyor. Her bir bölüm insanı ciddi anlamda etkiliyor, düşündürüyor, geriyor, korkutuyor. Diziyi izleyen bünye, bu dünya nereye gidiyor endişesine kapılmadan edemiyor. Her bir bölümü adeta oscarlık film etkisi yaratan bu diziyi mutlaka ama mutlaka izleyin/izlettirin. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2011-….
IMDb Puanı: 8.8
Diziklubu Puanı: 9.0
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Her bölümde farkı isimler yer aldığı için onlarca oyuncuyu buraya yazmayı gereksiz buldum.

 

9 YORUMLAR

  1. Black Mirror'un konusu güzele benziyor daha da güzel ve ilginç olanı her bölümde bambaşka oyuncuların yer alması

  2. Filmin afişinde farklı bir iticilik sezdim. Acaba bu iticilik dizinin güzelliği ile ters orantılı mı izleyip görmek lazım

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here