Ana sayfa Tanıtım En Sevilen Dizi Karakterleri Nelerdir?

En Sevilen Dizi Karakterleri Nelerdir?

155
4
PAYLAŞ

En Sevilen Dizi Karakterleri Nelerdir?

Dizi izlerken herkesin sevdiği bir karakter vardır. Bu sevilen karakter çoğunlukla başrol oyuncusu olur. Çünkü yaptıklarıyla bizi etkilemeyi başarır. Tabi her zaman başrol oyuncusu etkilemez bizleri. Yerli veya yabancı dizilerde en çok sevilen 5 karakteri bir araya topladık. Gelin şimdi ufak bir inceleme yapalım.

Barney Stinson – How I Met Your Mother

Çok sevilen “How I Met Your Mother” dizisinin olmazsa olmaz karakterlerinden biridir. Kadınlara karşı yaptığı sayısız tavlama taktiği ve takım elbiseleriyle bize kendini sevdirmeyi başarmıştır. Barney karakterini başarılı oyuncu Neil Patrick Harris canlandırmaktadır.

Walter White – Breaking Bad

Yabancı dizi izleyenlerin genelde favori karakterlerinden biridir. Çok başarılı bir dizinin çok başarılı bir karakteri desek yanlış olmaz sanırım. Walter White bir kimya profesörüdür. Akciğer kanseri olduğunu öğrendikten sonra ailesine maddi destek olmak amaçlı uyuşturucu yapıp satmaya başlar. Ve ondan sonra olanlar olur.

Ramiz Karaeski – Ezel

Ekranda olduğu süre içinde herkesin takip ettiği bir dizi olmuştur Ezel. Yerli dizi izleyen birçok kişi Ezel’in yayınlandığı günler saatlerce televizyon başında oturup yeni bölümü beklerdi. Ama dizinin bu kadar sevilmesinde Ramiz Karaeski rolüyle gönlümüz de taht kurmuş usta oyuncu Tuncel Kurtiz’in rolü büyük olmuştur. Ramiz dayı olarak hafızamıza kazınan karakter şiirsel konuşmaları ve kendine has duruşu tarzıyla bizleri etkilemeyi başarmıştır.

Michael Scofield – Prison Break

Efsane diziler arasına girmeyi başarmış bir yapımdır. Michael Scofield idam edilecek abisini hapishaneden kurtarmak için suç işler ve abisiyle aynı hapishaneye girer. Bir inşaat mühendisi olan karakterimiz üstün zekâsı ile bize kendisini hayran bıraktırmıştır. Scofield karakterini dizide Wentworth Miller canlandırmaktaydı.

Darly Dixon – Walking Dead

Fenomen dizi Walking Dead’in sevilen karakterlerinden biri. Walking Dead’in okçusu. Dizide Darly karakterini Norman Reedus canlandırmaktadır. Çizgi romandan uyarlama olan Walking Dead dizisinde normalde böyle bir karakter yoktur. Ama senaristler dizide soğukkanlı bir karakter olması gerektiğini düşünüp böyle bir karakter yaratmışlardır ve bu karakter herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır.

Eğer saydığım karakterlerin oynadığı yapımları izlememişseniz size bir tavsiye verebilirim. HarikaDiziler.com bu saydığım karakterlerin oynadığı dizilerin tüm bölümlerini içinde barındıran geniş arşive sahip bir sitedir. En sevilen karakterler listesi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Sizin en sevdiğiniz karakterler kimlerdir?

4 YORUMLAR

  1. her dönemin kendine göre farklı tarz ve karaktrleri ortaya çıkmıştır ve çıkacaktırda yeterki insanların beğenisini alsın

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here