Ana sayfa Aksiyon Diziler Luke Cage – IMDb Puanı : 8.6

Luke Cage – IMDb Puanı : 8.6

574
4
PAYLAŞ

Marvel ve DC Comics olmasa bu  süper kahramancı ( ne tabir ama! ) ve fantastik dizilerden ekmek yiyen tayfa kesin aç kalırlardı. her yıl yapımcılar bu iki devden yeni bir dizi ya da film çekip piyasaya sürüyorlar. Bazıları tutarken, bazıları ise tarihin çöplüğünde kendilerine yer seçiyorlar. Agents of Shield, Daredevil, Agent Carter, Avengers, Jessica Jones, Arrow, Flash, Gotham… Bu liste uzar gider. Aslında bu iki devin o kadar büyük evrenleri var ki, daha yapımcılar tarafından bir çoğu çekilmeye fırsat bile bulamadı. Bu evrenin bizlere son armağanı ise Luke Cage olarak karşımıza çıktı. Bundan kısa bir zaman önce yayın hayatına başlayan dizinin şu sıralar malum yerlerde iki bölümü yayınlanmış durumda.

Luke Cage Konusu
Luke Cage konusu itibariyle hepimizin bildiği, bir süper kahraman dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. New York’un bilinen varoş mahallesi Harlem’de geçen dizide, kahramanımız, ters giden bir deneyin sonuçlarına maruz kalmıştır. Bunun sonucu olarak Luke Cage, darbeye ve yüksek ısıya karşı dayanıklı bir hale gelmiştir. Bu güçlerinin dışında hızlı bir iyileşme gücüne de sahip olan Luke Cage’in süper kahraman olma yolundaki mücadele ve maceraları dizide işlenecektir.

Aksiyon ve bilim kurgu gibi türleride barındıran dizinin ilk iki bölümü oldukça ağır bir tempoda ilerlemiştir. 8.6 gibi yüksek bir IMDb puanına sahip dizi şimdilik benden o kadar puan alamayacak. Karakter tanıtımına odaklandığı için temposunu düşük bulduğum dizi, ilerleyen haftalarda çıtayı biraz yükseltirse bende puanında bir revizyon yapıp “en iyi yabancı diziler” kategorisine alacağım. Ama şimdilik hak ettiği yer iyi diziler kategorisi. Hepinize keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 8.6
Diziklubu Puanı: 8.2
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard, Jaiden Kaine, Rosario Dawson, Ron Cephas Jones, Ron Cephas Jones, Erik LaRay Harvey, Mahershala Ali, Frank Whaley, Jacob Vargas, Deborah Ayorinde, John Clarence Stewart, Sean Ringgold, Justin Swain

 

4 YORUMLAR

  1. Arkadaş hep mi deneyler ters gider 🙂 şaka bir yana bende Marvel hastasıyuım fakat şu olağan üstü güçlere başka açıkla yapsalar fena olmaz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here