Ana sayfa Aksiyon Diziler MacGyver – IMDb Puanı 4.4

MacGyver – IMDb Puanı 4.4

519
7
PAYLAŞ

70lerde ve 80lerin başında doğanlar kült dizi MacGyver‘ı oldukça iyi hatırlayacaklardır. Bende 79 doğumlu biri olarak bu dizi hakkındaki hatırladıklarım oldukça taze diyebilirim. Sadece MacGyver da değil. Kara Şimşek,  A Takımı, Hava Kurdu, Kanun Namına ya da Magnum… Bizler diziler konusunda şanslı nesillerden sayılabiliriz. Yukarıda saydığım dizilerin hepsi ayrı güzellikle ve kült kategorisine girmeyi hak etmiş dizilerdir. Dizi, 1985 ve 1992 yılları arasında tam 7 sezon boyunca hemen hemen tüm dünya televizyonlarında yayınlanmış ve ilgiyle takip edilmiştir. Ve o tarihten yaklaşık 25 yıl sonra CBS tarafından ekranlara uyarlanmıştır.

MacGyver Konusu
MacGyver diyince, eldeki imkanlar ile, herhangi ateşli bir silah (tabanca, tüfek vs) kullanmaksızın sorunu çözen ve düşmanı etkisiz hale getiren deha aklıma geliyor. Yeni dizide ise, eski dehamızın oğlu karşımıza çıkmaktadır.  Amerikan hükümetinde gizli görevde bulunan Angus “Mac” MacGyver’ın maceraları konu olarak işlenmektedir. Angus’ta tıpkı babası gibi fizik ve kimya alanlarında kendisini geliştirmiştir. Ve bu bilgileri kullanarak çevresindeki basit araç gereçlerden çeşitli silahlar yapabilmektedir. Bunun doğal sonucu olarakta bu silahları kullanarak olumsuz durumlardan kurtulabilme yeteneğine sahiptir.

Eski dizinin bir hayranı olarak söyleyebilirim ki, yeni MacGyver beni hayal kırıklığına uğrattı. IMDb puanı da gösteriyor ki hayal kırıklığına uğrayan kişi sayısı oldukça fazla. İnanılmaz abartı olan bu yapım 1 sezonu çıkarabilir mi orası meçhul. Ama, dizi bu şekilde devam ederse, 2. sezon onayı almadan iptal edileceğini garanti ederim. Yinede eski yapımın fanları olan bünyeler isterlerse bu diziye bir göz atıp kendi kararlarını verebilirler.
Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 4.4
Diziklubu Puanı: 5.0
Sonuç: Ne Yazsam, Bilemedim.
Oyuncular: Lucas Till, George Eads, Sandrine Holt, Tristin Mays, Justin Hires, Aina Dumlao, Travis Misarti, Roy Coulter

7 YORUMLAR

  1. Zevkinize güvenerek beni bu diziyi izlemekten kurtardınız.bende severek izlerdim mcgvyeri ve bu dizide bu tadı bulamayacağımı biliyorum

  2. Bence güzel bir kadro seçilmemiş kesinlikle eski tadı yok. Sizinde söylediğiniz gibi yeni sezonun gelmesi çok zor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here