Ana sayfa Dram Dizileri The Exorcist – IMDb Puanı : 8.3

The Exorcist – IMDb Puanı : 8.3

980
6
PAYLAŞ

Psikolojik ve korku türlerini sevenler hemen içeri! Daha önce film olarak beyaz perdede yayınlanan The Exorcist bu sefer tv dizisi olarak karşımıza çıkmaktadır. William Peter Blatty’nin 1971 yılında yazdığı kitap, 2 yıl sonra senaryolaştırılarak sinemaya uyarlandı. Film o kadar çok ses getirdi ki, film “En iyi senaryo” dalında Oscar Ödülü kazandı. Gerilim ve korku türlerini izlemekten sakınan biri olarak ( hem geriliyorum hem de korkuyorum ve bu durum hiçte hoşuma gitmiyor 🙂 ), diziyi sizlere tanıtabilmek adına izlemiş bulunmaktayım. Dizinin ilk iki bölümünü ben, Yusuf ve diğer Yusuf beraber izledik.

The Exorcist Konusu
Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi korku filmlerinden olan Şeytan’ın ( The Exorcist) televizyon serisi olan bu yapımın, türe dair beklentilerinizi karşılayacağını düşünüyorum. Angela Rance, evinde bir şeylerin normal gitmediğini düşünmektedir. Gece gördüğü kabuslar günden güne daha korkutucu olmaktadır. Kendisine bir şeylerin “dadandığını” hisseden Angela, aynı şeyin kızına da dadandığını ve hatta kızının içine şeytan girdiğini düşünmektedir. Buradan itibaren ise olaya karizmatik ve yakışıklı rahibimiz Tomas Ortega dahil olmaktadır. Rahip Ortega Angela için artık bir tür kurtarıcı durumundadır.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 8.3
Diziklubu Puanı: 8.3
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular:  Alfonso Herrera, Ben Daniels, Hannah Kasulka, Brianne Howey, Geena Davis, Alan Ruck, Kurt Egyiawan, Robert Emmet Lunney, Alan Metoskie, Mujm kurnaz, Melissa Russell

 

6 YORUMLAR

  1. Diziyi sitenizde görmüştüm ve izledim. Gerçekten önerebilirim, tüm korku severlerin izlemesi gereken bir dizi.

  2. Korku filmlerini ve dizilerini her zaman izlemem çok da sevmem ama gerilim olunca biraz merak ediyorum olayların gidişatını.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here