Ana sayfa Gerilim Diziler The Fall – IMDb Puanı : 8.2

The Fall – IMDb Puanı : 8.2

736
3
PAYLAŞ

Bu siteyi ilk açtığım zamanlarda, İngiliz dizilerini yorumlarken, onları pek sevmediğimi ve beğenmediğimi söylemiştim. İtiraf ediyorum ki, yanılmışım. Bir kaç kötü yapılmış İngiliz dizisi uğruna, bu ülkenin elinden çıkmış tüm dizilerin kötü olduğu yanılgısına ulaşmıştım. Daha sonraları ise Sherlock, Misfits, Black Mirror (daha bu sayfalarda tanıtma fırsatı bulamadım) gibi harika yapımları izledikten sonra fikrim değişti. Bugün sizlere yine bir İngiliz dizisinden bahsedeceğim, The Fall. 2013 yılında yayınlanmaya başlayan dizinin şu sıralar 3. sezonu gösterimdedir. BBC 2 kanalında yayınlanan dizinin ilk sezonu 5, ikinci sezonu ise toplam altı bölümden oluşmaktadır.

The Fall Konusu
Suç ve gerilim ögelerini bünyesinde barındıran The Fall’un konusuna gelirsek, Metropolitan polis amirliğinde görev yapan cinayet masası baş komiseri Stella Gibson, yaklaşık 1 aydır süren aktif bir cinayet soruşturmasına teftiş ve değerlendirmek etmek üzere Kuzey İrlanda Polis Teşkilatına görevlendirilmiştir. Soruşturma sonucu cinayetleri işleyenin bir seri katil olduğu anlaşılmıştır. Genç kadınlara saldıran ve onları öldüren seri katili yakalamak için Stella Gibson ve İrlanda polisi beraber hareket etmeye başlamış ve tüm enerjilerini bu davaya harcamaktadırlar.

Yayınlanma Tarihi: 2013-….
IMDb Puanı: 8.2
Diziklubu Puanı: 8.0
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Gillian Anderson, Jamie Dornan, John Lynch, Bronagh Waugh, Aisling Franciosi, Niamh McGrady, Sarah Beattie, Stuart Graham, Bronagh Taggart, Valene Kane

 

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here