Ana sayfa Yabancı Dizi Haberleri The Walking Dead’de ki Aşırıya Kaçan Şiddet

The Walking Dead’de ki Aşırıya Kaçan Şiddet

179
4
PAYLAŞ

Dikkat!! The Walking Dead‘in 7. sezonuna dair yayınlanan ilk bölümü hala izlemediyseniz bu sayfayı derhal terk edin 🙂 Çünkü içeriğin buradan sonraki bölümleri “ağır spoiler” içermektedir. Hemen hemen her yazımda da belirttiğim üzere, dizinin 6. sezonu, bizim çok öğrenmek istediğimiz bir soruyla bitmişti. Negan kimi öldürdü? Uzun zamanlar boyunca buna kafa yorduk, ama dünn itibariyle bu sorunun cevabını aldık. Abraham ve Glenn, Negan’ın gazabına uğradılar ve onun tarafından vahşice katledildiler.

Negan’ın Abraham ve Glenn’i öldürmesi bir kenara, onlara aşırı şiddet uygulaması tartışma konusu oldu. Bu şiddetli ölümler sonrası dizinin sevenlere ikiye ayrıldı diyebiliriz. Bir taraf, dizide aşırı derecede şiddet kullanıldığını düşünürken, diğer taraf ise bu şiddetin “kararında” olduğunu savundu. Dizinin yapımcılarından Greg Nicotero ise ” Dizideki karakterlerimizin acımasızca öldürülmesi, inanın bizi de rahatsız etmiştir. Ama onlar ölmedi ve kalbimize yaşıyorlar. Ayrıca bu ölümler sonrası Maggie ve Rick’in yaşamları oldukça değişecek. Artık karşımızda çok farklı bir Rick olacak” açıklamalarında bulundu. Dizideki şiddet ve ölümlerin dozunun kaçıp kaçmadığının cevabını ise siz değerli okuyucularıma bırakıyorum.

4 YORUMLAR

  1. Evet dizideki şiddet kesinlikle arttı bu kadarı fazla bence şiddetin zombilere karşı fazla olması lazım insanlara karşı değil.

  2. Bence şiddet olması gerektiği gibi. Yani şimdi zombi filminde gidip çiçek dağıtan kelebekler görecek değiliz sonuçta.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here