Ana sayfa Aksiyon Diziler Timeless – IMDb Puanı : 7.6

Timeless – IMDb Puanı : 7.6

792
5
PAYLAŞ

“Geçmişi değiştirebilirsin, geleceği değiştirebilirsin, her şeyi değiştirebilirsin.”
Timeless’i, yukarıdaki cümleden yola çıkan bir dizi olarak düşünebiliriz. Yapım Eric Kripke ( Supernatural, Revolution) ve Shawn Ryan ( Lie to Me, Last Resort) tarafından oluşturulmuştur. NBC kanalında yayınlanan dizi, kanal tarafından şimdilik 7 bölüm olarak sipariş edildi. Ama reyting durumlarına göre bölüm sayısı mutlaka artacaktır. Timeless‘te yine 12 Monkeys‘te olduğu gibi “zamanda yolculuk” üzerine inşa edilmiş bir dizidir.

Timeless Konusu
Zamanda yolculuk konusu üzerine inşa edildiği için yapım bilim kurgu türünü barındırmaktadır. Bir bilim adamı ve onun ekibi bir çeşit zaman makinesi icat etmişlerdir. Bu zaman makinesinden Amerikan hükumeti dışında başka bir ekibinde haberi vardır. Kötü niyetli olan bu ekip, silahlı bir baskın sonucu zaman makinesini ele geçirir ve zamanda geriye gider. Temel amaçları zamanı değiştirmektir. Bu tehlikenin farkında olan hükumet ise, bir tarih profesörü, bir delta force eğitimi almış asker ve zaman makinesini icar eden ekibin üye bir koder ile birlikte 3 kişilik bir takım oluşturur. Ve bu takımı, makineyi çalanların peşinden gönderir. Tabi bunu da icat edilen makinenin prototipi ile gerçekleştirirler. Zamanda yolculuk, çok sevdiğim bir konu olsa da, benim gözümde ne 12 Monkeys ne de Timeless istenilen seviyede değiller. Ama türü sevenler bir göz atabilirler.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.6
Diziklubu Puanı: 7.7
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Abigail Spencer, Matt Lanter, Malcolm Barrett, Paterson Joseph, Sakina Jaffrey, Claudia Doumit, Goran Visnjic, Chad Rook

 

5 YORUMLAR

  1. Zaman ile ilgili olan filmleri ve dizileri çok seviyorum. Bu diziyi takibe aldım ilerleyen günlerde ilk bölümü izlerim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here