Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Class Konusu – IMDb Puanı : 7.2

Class Konusu – IMDb Puanı : 7.2

830
3
PAYLAŞ

Spin-Off kavramı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dizi severlerin zihnine iyice yerleşti. Kaliteli ve ilgi gören dizilerin bir kaç sezon sonra hemen spin-off’ları çekilir oldu. Bu yazımızın konusu da tüm dünyada yıllardır ilgi ile takip edilen ve adeta bir fenomen haline gelen Doctor Who adlı dizinin spin-off’u. Class adını taşıyan ve BBC Three kanalında yayınlanan dizinin her bir bölümü 45’er dakika sürmekte ve toplam 8 bölümden oluşmaktadır. Bu haliyle mini dizi gözüyle bakacağımız Class‘ın yapımcılığını Doctor Who dizisinin 9. sezonununda yapımcısı olan Derek Ritchie üstlenmiştir.

Class Konusu
Doctor Who izleyenler Clara Oswald ve kurgusal okul Coal Hill Academy ismine yabancı değillerdir. Class konusu itibariyle, Clara Oswald’ın öğretmenlik yaptığı Coal Hill Academy’de okuyan öğrenciler ve orada çalışan personelin ilişkilerini ele almaktadır. Dizide, okulda okuyan öğrencilerin ve çalışan personelin istekleri, sırları, iyi tarafları, karanlık yönleri, yani tüm hayatları anlatılmaktadır. Bu insanlar günlük yaşamın zorluklarının yanında bir de farklı zamandan ve farklı dünyalardan gelen saldırılara da karşı koymak gibi bir misyonları vardır. Dizi, mini dizi havasından kurtulup 2. sezon onayı alır mı orasını bilmiyorum. Ama Doctor Who hayranları bu yapıma bir şans verebilirler.

Oyuncular: Greg Austin, Fady Elsayed, Sophie Hopkins, Vivian Oparah, Katherine Kelly, Jordan Renzo, Aaron Neil, Paul Marc Davis, Pooky Quesnel, Shannon Murray

3 YORUMLAR

  1. Dizinin o sayfadkai ilk görselin hafif bir bilim kurgu havası sezdim. Her ne kadar konusunu okusak da, izlemeden bir şey diyemeyiz.

  2. Doctor Who hiç izlemedim başlayacaktım ama 9 sezon olunca vazgeçtim iyi bir vakit ayırmam lazım o yüzden yazın başlayabilirim. Bu dizide başarılı olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here