Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Frequency Konusu – IMDb Puanı : 7.9

Frequency Konusu – IMDb Puanı : 7.9

803
1
PAYLAŞ

Frequency, Jeremy Carver tarafından yaratılan ve bilim kurgu, fantastik ve gizem gibi türleri barındıran bir seri olarak karşımıza çıkmaktadır. CW kanalında yayınlanacak olan dizi, daha önce aynı isimle 2000 yılında sinemalarda gösterime giren filmin uyarlaması olarak ekranlardaki yerini almaktadır. Dizinin yönetmen koltuğunda ise, bir dönem efsanevi yapım Fringe‘te yönetmenlik yapan Brad Anderson oturmaktadır. 5 Ekim 2016 tarihinde yayınlanmaya başlayan dizinin şu ana kadar 7 bölümü yayınlanmış bulunmaktadır.

Frequency Konusu
Frequency konu olarak, filmin konusu üzerine oturutulmuş ama daha detaylandırılmış bir şekilde izleyiciye sunulmaktadır. Paralel veren, zaman çizgisi vs. gibi konular üzerine yoğunlaşan dizi, dedektif Raimy Sullivan‘ın hikayesini anlatmaktadır. Dedektif Sullivan babasının eski telsizinde geçmişten gelen bir frekansı yakalamıştır. Ve hattın diğer ucunda konuşan kişi ise 1996 yılında ölen babasıdır. Geçmişteki babasıyla konuşmaya başlayan Sullivan, onu uyararak ölümünü engellemiştir. Ama bu yaptığının mutlaka günümüze etkisi olacaktır. Değiştirdiği geçmişin etkilerini gün ve gün hissetemeye başlamıştır. Bu tür doğa üstü ve bilim kurgu ögelerini barındıran dizilere hayran olan beni etkilemeyi başaran Frequency adlı yapıma bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.9
Diziklubu Puanı: 8.1
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Anthony Ruivivar, Mekhi Phifer, Peyton List, Riley Smith, Devin Kelley, Lenny Jacobson, Ada Breker, Rob Mayes, Daniel Bonjour, Kenneth Mitchell

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here