Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Humans Konusu – IMDb Puanı : 8.1

Humans Konusu – IMDb Puanı : 8.1

990
5
PAYLAŞ

Playstation, Xbox, Nintendo vs. vs. Oyun konsollarını bilirsiniz. Hatta bende de bir tane mevcut. Akşamları iş sonrası stres atmak için harika bir teknoloji. Şimdi dizi tanıtım sitesiyle oyun konsolunun ne alakası var diye düşünüyorsunuzdur. Ama ikisi iç içe girince, bu şekilde başlamayı uygun gördüm.

Breaking Bad, The Walking Dead gibi muhteşem yapımların kanalı AMC, geçtiğimiz yılın yazında ( Haziran 2015) bilim kurgu ve dram türlerini barındıran Humans adında bir dizi piyasaya sürdü. İngiliz-Amerikan ortak yapımı Humans‘ın çekimleri yapılırken Xbox Studios‘tan yardım alınmış (Yapay Zeka Konusunda) ve böylelikle bir oyun  konsolunun ekibi olaya dahil olmuştur.

Humans Konusu
Gündelik ev işlerini yapmak her kadının (son zamanlarda erkeklerde dahil olmaya başladı. kılıbıklaşıyor muyuz neyiz? :)) kabusu olmuştur. Her kadın ve erkek mutlaka “keşke yerimi işleri halleden birisi olsa” diye düşünmüştür. İşte Humans‘ta ki karakterlerimiz böyle bir lükse sahipler. Dizide,  Synth adı verilen yapay zekalı androidler insanlara her alanda (aklınıza gelen her alanda :)) yardım etmek için tasarlanmışlardır.

Androidler görüntü itibariyle aynı insan şeklinde tasarlanmışlar ve piyasaya sürülmüşlerdir. Hawkins ailesi de kendilerine yardım etsinler diye bir android satın almışlardır. Aile, androidi öyle bir şekilde sahiplenmiştir ki, ona, Anita ismini vermişlerdir. Androidler her ne kadar makine olsalar da, kontrolü her zaman ele geçirebilme kapasiteleri vardır. Bunun için sadece biraz evrilmeleri gerekmektedir. Dizinin neden bu kadar düşük puan aldığını anlamış değilim. Bence bu dizi hak ettiği değeri görmüyor. İzlediğiniz zaman bana hak vereceksiniz. Keyifli seyirler dilerim.

Yayınlanma Tarihi: 2015-….
IMDb Puanı: 8.1
Diziklubu Puanı: 8.4
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Gemma Chan, Katherine Parkinson, Lucy Carless, Tom Goodman-Hill, Ivanno Jeremiah, Theo Stevenson, Colin Morgan, Pixie Davies, Emily Berrington, Sope Dirisu, Neil Maskell, Ruth Bradley, Sophie Gooding

 

5 YORUMLAR

  1. Konu oldukça ilgi çekici duruyor. Daha önce yapılmamış tarzda bir bilim kurgu dizisine benziyor. İzlemek lazım.

  2. Afişinden de anlaşılacağı üzere bilim kurgu severlerin ilgisini çekebilecek bir dizi. Tabii ki izlemeden yorum yapamam ama konusunu şaşırtıcı buldum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here