Ana sayfa Dram Dizileri Reign Konusu – IMDb Puanı : 7.6

Reign Konusu – IMDb Puanı : 7.6

887
1
PAYLAŞ

Son bir kaç yazıdır hiç bir sebebi olmaksızın devamlı tarihi dizileri tanıtıyorum. Bu yazıda da yine Reign isimli tarihi bir diziyi tanıtacağım. Reign, Laurie McCarthy ve Criminal Minds, The Good Wife gibi projelerde yer alan Stephanie Sengupta tarafından oluşturulmuştur. Dizi, 2013-2014 sezonundan itibaren CW kanalında yayınlanmaya başlamıştır. Yeni sezon onayı alan dizinin 4. sezonu 2017 yılında başlayacaktır. Dram ve fantastik ögelerini barındıran dizi aslında günümüzün popüler “gençlik dizisi” türünün 16. yüzyıla uyarlanmış halidir.

Reign Konusu
Reign konusu itibariyle yukarıda da belirttiğim üzere 16. yüzyılda geçen bir gençlik dizisidir. Dizide, İskoçya kraliçesi olan 1. Mary’nin (Mary, The Tudors dizisine konu olan 8. Henry’nin yeğenidir) tahta geçme süreci işlenmektedir. Mary Stuart daha 1 haftalık bebekken babasını kaybetmiştir. Bu ölüm sonucu Mary, daha hayatında 1 haftayı doldurmadan İskoçya Kraliçesi ünvanını almıştır. Babasının ölümü sonucu Fransa Sarayına gönderilen Mary, kendisini öldürmek isteyen düşmanları yüzünden burada fazla kalamamış ve oradan, İskoçya’da ki bir manastıra gönderilmiştir. 16 yaşına kadar orada kalan Mary, büyüyüp güzelleşmiştir. Ve hakkı olan taht için artık çok önemli bir aday haline gelmiştir. Gerek müzikleri, gerek oyuncuları, gerek kostümleri, gerekse de karakterlerin davranışlarıyla tam bir gençlik dizisi havası veren bu yapım, türü sevenler için ideal bir dizi olabilir. Bunun dışında eğer elinizde izleyecek daha güzel bir dizi yoksa , Reign isimli bu 16. yüzyıl dizisine bir şans verebilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi: 2013-….
IMDb Puanı: 7.6
Diziklubu Puanı: 7.7
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular: Megan Follows, Adelaide Kane, Torrance Coombs, Celina Sinden, Anna Popplewell, Craig Parker, Toby Regbo, Jonathan Keltz, Rose Williams, Caitlin Stasey, Rachel Skarsten

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here