Ana sayfa Biyografi Dizileri Roman Empire: Reign of Blood Konusu – IMDb Puanı : 7.4

Roman Empire: Reign of Blood Konusu – IMDb Puanı : 7.4

883
6
PAYLAŞ

Antik Çağ ile ilgili ne kadar dizi ve belgesel varsa silip süpürmüşümdür. Hepsini ayıla bayıla izlemişimdir. Bundan sonra çıkacak dizi ve belgesel içerikli yapımları da mutlaka izleyeceğim. O dönemim havası, suyu beni hep içine çekmiştir/çekecektir. Kolezyuma babamı atsalar karşısına da Spartacus ile Crixus reyizi koysalar, yine ağzımın suyu akarak izlerim 🙂 Bugün de, bir Netflix yapımı olan Roman Empire: Reign of Blood adlı belgeselden bahsedeceğim. Belgesel diyip geçmeyin, hikaye o zamanın görüntüleri ile anlatılmaktadır.

Roman Empire: Reign of Blood Konusu
Belgesel-dizi karışımı olan bu yapım ilk andan itibaren beni etkilemeyi başardı. Spartacus dizisinin “kıl” çocuğu, Marcus Crassus‘un oğlu Tiberius‘un yakın arkadaşı Sabinus‘u yapımın ana karakteri olarak görüyoruz.  Sabinus olarak tanıdığımız Aaron Jakubenko, Commodus karakterine hayat vermektedir. Commodus kim derseniz…

Commodus, dönemin en ünlü Roma İmparatorlarından Marcus Aurelius‘un oğludur ve ondan sonra imparatorluğun başına geçmiştir. MS 2. yüzyılda Roma, artık doğal sınırlarına ulaşmıştır. Akdeniz’i adeta bir göl haline getiren Roma toprakları 3 kıtaya uzanmıştır. 1000 yıllık imparatorluğun artık çöküş süreci başlamıştır. Bunun olmasında tabi Commodus’un da oldukça fazla etkisi vardır. Tam bir megaloman olan Commodus, aşırı savurgan, şiddet yanlısı ve sekse aşırı düşkün bir imparatordu. Bu karakterini imparatorluğun başında da devam ettirince, Roma’nın gerilemesi kaçınılmaz oldu. Bu belgeselde de Commodus’un şiddet, savurganlık ve cinsellik dolu hikayesi anlatılmaktadır. Dediğim gibi Roma tarihini seven bir bünye iseniz, bu yapım sizi mutlu edebilir. Ama ben belgesel izlemem diyen kişilerdenseniz yapım, pek ilginizi çekmeyebilir.

Yayınlanma Tarihi: 2016
IMDb Puanı: 7.4
Oyuncular: Aaron Jakubenko, Edwin Wright, Genevieve Aitken, Jared Turner, Tai Berdinner-Blades, Calum Gittins, John Bach, Mike Edward

6 YORUMLAR

  1. Antik Çağ ile ilgili ne kadar dizi ve belgesel varsa silip süpürmüşümdür. diyor yazar gercektende o tarz diziler her zaman ilgi cekici oluyor.

  2. Dizi başlığını görünce heyecanla girdim fakat aldığı puan böyle isimli bir diziye göre düşük görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here