Ana sayfa Aksiyon Diziler Shooter Konusu – IMDb Puanı : 7.7

Shooter Konusu – IMDb Puanı : 7.7

970
5
PAYLAŞ

Ünlü yazar Stephen Hunter’ın yazdığı Point Of Impact adlı romandan 2007 yılında Mark Wahlberg tarafından aynı isimle sinemaya uyarlanan Shooter filmi büyük ilgi görmüş ve bir çok kesim tarafından beğenilmişti. Filmi o zamanlar Mark Wahlberg hem yönetmiş hem de baş rolünde boy göstermişti. Yine aynı hikayeden yola çıkacak olan Shooter, bir keskin nişancının (sniper) üzerine odaklanacak. Baş rolü Ryan Philippe’in üstleneceği dizinin ilk bölümü bir kaç gün önce (15 Kasım 2016) yayınlandı.

Shooter Konusu
Bir kurşun seni 3 yolla öldürebilir:

  • Birincisi, uzuvlar. Önemli bir damarı kaybettiğinde kan kaybından ölmen için 10 ya da 20 dakikan olacaktır.
  • İkincisi, karın ya da göğüs bölgesi. Kurşun parçalanıp, kemiklere, kalbe ya da damarlara saplanır. Kan basıncı sıfıra iner.
  • Son yolu ise, baş bölgesi. Kafatasına bir kuşun herhangi bir taraftan girerse ipsiz bir kuklaya benzersin. Ne olduğunu anlayamadan kendini ölü bulursun.

Shooter konusu itibariyle, eski bir keskin nişancı ve denizci olan (marine) Bob Lee Swagger‘ın hikayesine odaklanmaktadır. Dünyanın diğer ucunda katıldığı bir görevde yine keskin bir nişancı tarafından bacağından yaralanmıştır. Ama arkadaşı o kadar şanslı olmayacaktır. Keskin nişancı arkadaşını öldürmeyi başarmıştır. Swagger, bu durumun sorumluluğunu üstlenerek askerliği bırakmış ve orman içindeki ailesi ile yaşamaya karar vermiştir. Ama bir zaman sonra görev onu çağıracaktır. Çünkü kendisini yaralayan ve arkadaşını öldüren keskin nişancı Amerikan Başkanının peşine düşmüştür. Bu tehlikeyi bertaraf etmek ise ana karakterimizin görevidir.

Dizinin ilk yarım saatini izlerken, bu dizinin geleceği açısından pek umut taşımıyordum. Diziyi tanıtır sonrada “yoklukta gideri var” kategorisine eklerim diye düşünüyordum. Ama dizinin son 1 dakikası içinde olan şeyler bence Shooter‘ı çok farklı bir yere taşıyabilir. Yeter ki dizi ekibi elindeki malzemeyi iyi değerlendirsin. Bence sizlerde bu dizinin ilk bölümünü izleyip ona göre karar vermelisiniz.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.7
Sonuç: İzlenebilir

Oyuncular: Ryan Phillippe, Cynthia Addai-Robinson, Angelique Kenney, Lexy Kolker, Omar Epps

5 YORUMLAR

  1. Ben savaş oyunlarında sniper silahı ile hedefin kapasından vurmayı denerim her zaman gerçekte keskin nişancılar genelde göğüs bölgesini hedefliyorlarmış. İlgiliyim böyle konulara dizinin ilk bölümünü izleyeceğim.

  2. Keskin nişancı böyle içinde ajan geçen diziler her zaman ilgimi çekmiştir Shooter dizisine de bu yüzden başlayacağım.

  3. Daha fragmanın ilk görselinde bulunan, arkada sallanan ABD bayrağı inş, tüm dizinin gidişatını ABD propagandası olarak götürmez.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here