Ana sayfa Dram Dizileri The Affair Konusu – IMDb Puanı : 8.0

The Affair Konusu – IMDb Puanı : 8.0

652
3
PAYLAŞ

Sadakatsizlik! Evli çiftlerin en büyük kabusudur. Kadın ya da erkek fark etmez. Eşinizi aldatmanız, ona yapılabilecek en büyük kötülüktür. Bu tarz hareketlerin sonucunda mutlaka ayrılık vardır. Ülkemizde ise bu ayrılıkların sonucunda bir kişi hapishane yolunu tutarken diğeri ise toprağın altına girmektedir. Bu konu hakkında bir sürü film çekilmiş, bir sürü roman yazılmıştır. Mesela Ahmet Altan’ın aldatmak isimli romanı tam bir başyapıttır. Biraz sonra konusundan bahsedeceğim The Affair isimli dizide, aldatma üzerine inşa edilmiş bir yapımdır.

The Affair Konusu
Aşk, ihtiras, entrika, aldatma. Çok klişe oldu 🙂 The Affair konu olarak, yukarıda da belirttiğim üzere sadakatsizliği merkezine almış bir yapımdır. Dizi, Long Island Montauk’ta geçmektedir. Alison, zengin muhit Hamptons’ta, çok önemli bir restaurantta garson olarak çalışmaktadır. Kocası Cole’un ise ciddi mali problemleri bulunmaktadır. Kocanın tek amacı, ailesinden kalan çiftliği satmadan mali olarak tekrar düzlüğe çıkmaktır. Hikayenin diğer tarafında ise Solloway Ailesi vardır. Ailenin babası Noah, New York’ta öğretmen olarak çalışmakta ve bu mesleğinin yanında yazarlık faaliyetlerini sürdürmektedir. Noah, karısı Helen ve çocuklarını alarak Hamptons’a tatile giderler. Burada tanışan Noah ve Alison arasında bir ilişki başlar. Bu ilişki sonrasında olaylar daha farklı bir hal almaya başlamıştır.

Dizi olaylara objektif olarak bakmaktadır. Herhangi birinin tarafını tutmadan herkesin yaşamını olduğu gibi izleyiciye aktarmaktadır. Salt dram olan The Affair, konusu itibariyle size ilgi çekici gelmeyebilir ama izlediğiniz zaman bu düşüncenin yanlış olduğuna kanaat getireceğinizden eminim. Bu yüzden The Affair’e bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Yayınlanma Tarihi: 2014-….
IMDb Puanı: 8.0
Diziklubu Puanı: 8.1
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Dominic West, Ruth Wilson, Maura Tierney, Joshua Jackson, Julia Goldani Telles, Jake Siciliano, Jadon Sand, Leya Catlett, Colin Donnell, Catalina Sandino Moreno, Josh Stamberg, Victor Williams, Michael Godere, Kaija Matiss

3 YORUMLAR

  1. Afişi oldukça ilgi çekici görünüyor, daha doğrusu denizde veya su da geçen filmler/diziler hep ilgimi çekmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here