Ana sayfa Biyografi Dizileri The Crown Konusu – IMDb Puanı : 9.0

The Crown Konusu – IMDb Puanı : 9.0

1434
7
PAYLAŞ

Televizyonun en iyi online izleme platformu Netflix, yepyeni biyografi, tarihi dizisi The Crown ile karşımıza çıkıyor. The Queen ve Frost/Nixon filmlerinin usta kalemi Peter Morgan tarafından oluşturulan bu harika yapım, 6 sezon sürecek şekilde projelendirilmiştir. Kraliçe II. Elizabeth‘in hayatı üzerine yoğunlaşan The Crown‘un ilk sezonu ise toplam 10 bölümden oluşuyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise The Hours ve Billy Elliot gibi filmlerden tanıdığımız Stephen Daldry oturmaktadır. 2016 yılının en iyi yapımlarından biri olan The Crown’u, IMDb de yaklaşık on bin kişi oylamış ve dizi 9.0 gibi oldukça önemli bir puana erişmiştir.

The Crown Konusu
Dönem dizi olan The Crown‘da, Kraliçe II. Elizabeth’in biyografisi merkeze alınmaktadır. 1947 yılında Avrupa ve dizinin geçtiği mekan olan İngiltere’nin savaştan çıkmasının üzerinden fazla bir zaman geçmemiştir. Avrupa ve özellikle İngiltere’de sosyal, siyasal ve ekonomik hayat yeniden şekillenmeye başlamıştır. İşte The Crown, bu dönemde İngiliz siyasal hayatını, Buckingham Sarayındaki ilişkileri, aşkları ve entrikaları, Kraliçe II. Elizabeth‘i dizinin tam merkezine alarak izleyiciye yansıtmaya çalışmaktadır.

The Crown için, kostümleriyle, mekan tasarımları ile, oyunculukları ile gerçekten olmuş bir dizi kategorisine kolaylıkla koyabiliriz. Dizi ekibi, oyuncu seçimlerindeki (oyuncular, gerçek hayattaki kişilere benziyorlar) hassasiyetleri ile oldukça başarılı bir iş çıkarmışlar. Ama bir uyarı: konuya ilgi duymayan bünyeleri bu yapım pek sarmayabilir. Ama dizi, konuya ilgi duyan ve dönem dizilerini seven kişilere ilaç niteliğindedir.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 9.0
Sonuç: Kesinlikle İzlenmeli

Oyuncular: Claire Foy, Matt Smith, Vanessa Kirby, Jeremy Northam, John Lithgow, Victoria Hamilton, James Hillier, Nicholas Rowe, Pip Torrens, Ben Miles, Jared Harris, Harriet Walter, Andy Sanderson, Daniel Betts, Clive Francis, Harry Hadden-Paton, Will Keen, Lizzy McInnerny

7 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here