Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Travelers Konusu – IMDb Puanı : 7.7

Travelers Konusu – IMDb Puanı : 7.7

800
6
PAYLAŞ

Online izleme platformu Netflix bu seferde bir bilim kurgu dizisi ile karşımıza çıktı. Dizi, Kanada kanalı olan Showcase projesidir. Ama dünyadaki dağıtım ve gösterim hakları Netflix tarafından alınmıştır. Travelers, daha önce Stargate SG-1 gibi harika bir yapımda çalışan Brad Wright tarafından yaratılmıştır. Ekim 2016 tarihinde başlayan dizinin ilk sezonu toplam 12 bölümden oluşmaktadır.

Travelers yapısı itibariyle, beni her zaman kendisine çekmeyi başarmış olan “zamanda yolculuk” konusunu merkeze almaktadır. Zamanda yolculuk konulu filmler her zaman ilgimi çekmeyi başarmıştır. Ama bu konuda film ve dizi yapmak gerçekten zordur. Bu konu üzerinde yayınlanan dizi ve filmler bir türlü senaryoyu oturtup, mantık hatalarından kurtulamamışlardır.

Travelers Konusu
Dizi, tarih olarak günümüzden bir kaç asır sonrasını anlatmaktadır. Geçen yüzyıllar sonrası dünya nüfusu azalmıştır. Hayatta kalmayı başaran insanoğlu bu durumdan hoşnut değildir. Bu durumu düzeltmek isteyen bir grup insan zaman makinesi icat etmeyi başarmışlardır. Dünyanın durumunu düzeltmek için icat ettikleri zaman makinesini kullanarak 21. yüzyıla geri dönerler. Rastgele seçilmiş insanlardan oluşan bu grubun misyonu insanlığın kaderini değiştirip yeniden yazmaktır.

Daha önce yine bir Kanada yapımı olan ve zamanda yolculuk konusunu işleyen Continuum benim hoşuma gitmişti. Bunun dışında Frequency (zamanda yolculuk değil ama farklı zaman dilimleri ) ve Timeless, bu yıl başlayan ve aynı konuyu işleyen diziler olarak gözümüze çarpmaktadır. Bilim kurgu türünü seven bünyeler, Travelers dizisine mutlaka bir şans vermelidirler.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.7
Diziklubu Puanı: 7.9
Sonuç: İzlenebilir

Oyuncular: MacKenzie Porter, Nesta Cooper, Eric McCormack, Jared Abrahamson, Reilly Dolman, Patrick Gilmore, Leah Cairns, J. Alex Brinson, William MacDonald, Jennifer Spence

6 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here