Ana sayfa Aksiyon Diziler %3 Konusu – IMDb Puanı : 7.7

%3 Konusu – IMDb Puanı : 7.7

1113
7
PAYLAŞ

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz, yıllar boyu Amerika’da hizmet veren Netflix, 2015 yılından itibaren tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır. Geçtiğimiz aylarda da Türkiye pazarına giren kanal, uygun sayılabilecek fiyatları sayesinde başlangıç için iyi bir sayıya ulaşmıştır. Oldukça kaliteli yapımları bünyesinde bulunduran platform, sadece Hollywood yapımlarıyla sınırlı kalmamış, farklı ülkelerin serilerine de bünyesinde yer vermeye başlamıştır. Bunun son örneği ise bugünkü yazımıza konu olan Brezilya yapımı %3 isimli dizidir.

İspanyol yönetmen Pedro Aguilera tarafından çekilen %3, bilim kurgu ve gerilim türlerini barındırmaktadır. Toplam 8 bölümden oluşan diziye mekan olarak ise, Brezilya’nın Sao Paulo şehri seçilmiştir.

%3 Konusu
%3, daha aynı ismi taşıyan filmden uyarlanmıştır. Oldukça ilginç bir konusu olan yapımda, yaşanılan dünya, artık eski dünya değildir. Dünya, rahat içinde yaşayanlar ve sefalet çekenler olarak ikiye ayrılmıştır. Bir tarafta üst düzey bir ekonomi ve bolluk, son derece gelişmiş teknoloji ve refah varken, diğer tarafta ise acılar, sefalet, yıkım ve yoksulluk kol gezmektedir. Kötü tarafta yaşayan insanlara, iyi tarafa geçmek için bir şans verilmiştir. Tabi hepsi değil. Kötü taraftakilerin sadece %3‘ü iyi tarafa geçebileceklerdir. Ve bunun içinde kıyasıya bir mücadele olacaktır.

Portekizce seslendirilen (Brezilya Ana Dili) %3, ilginç konusuyla dikkatinizi çekebilir. Konu her ne kadar ilginç olsa da, pek matah bir şey değil etiketini de bu diziye vurmak isterim. Böyle ütopik yapımları sevenler yinede bir şans verebilirler.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 7.7
Diziklubu Puanı: 7.6
Sonuç: Yoklukta Gideri Var

Oyuncular:  João Miguel, Bianca Comparato, Michel Gomes, Rodolfo Valente, Vaneza Oliveira, Viviane Porto, Sérgio Mamberti, Zezé Motta, Celso Frateschi, Jay Preston, Rafael Lozano, Mel Fronckowiak, Luciana Paes, Clarissa Kiste, Leonardo Garcez, Júlio Silvério, Rita Batata

7 YORUMLAR

  1. Fragmanın ilk görüntüsü aşırı ilgi çekici, tam aradığım türde bir diziye benziyor fakat yoklukta gideri var demeniz biraz hayal kırıklığına uğrattı. Birkaç bölüm izleyip bakacağım.

  2. Kıyamet sonrası konulu filmler veya diziler her zaman için favorimdir. Bu dizi de benim için izlenebilir diziler arasında.

  3. Diziye başlamadan önce çok heyecanlanmıştım, fakat her ne kadar güzel olsa da, muhteşem denilebilecek bir düzeyde değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here