Ana sayfa Dram Dizileri Goliath Konusu – IMDb Puanı : 8.4

Goliath Konusu – IMDb Puanı : 8.4

1119
1
PAYLAŞ

Benim için hukuk draması olsun çamurdan olsun. Adliye koridorlarında, mahkeme salonlarında geçen her türlü yapımı bir solukta izlerim. The Good Wife, Damages, Suits, American Crime Story, Making a Murderer… Hepsi birbirinden harika yapımlardır. The Good Wife spin-offu The Good Fight‘ı da merakla beklediğimi belirtmeliyim. Bu türün son örneği olan Goliath ise gerçekten harika bir yapım olmuş. Dizinin başrolünde ise Fargo dizisinden tanıdığımız psikopat ama bir o kadar soğuk kanlı katil Lorne Malvo karakterini canlandıran Billy Bob Thornton yer almaktadır. Amozon tarafından yapılan dizinin ilk sezonuna ait toplam 8 bölüm, 14 Ekim tarihinde aynı anda yayınlanmıştır.

Amozon’un diziye fazla önem vermemesi mi, izlenen yanlış stratejiler mi yoksa gerekli miktarda reklamın yapılmaması mı bilmiyorum ama, dizi gerek ülkemizde gerekse de dünyada pek bilinmemektedir. Bu kadar kaliteli bir yapımın çok daha fazla ilgi görmesi, çok daha fazla popüler olması gerekirdi diye düşünüyorum. Hatta o kadar dizi izleme sitesi olmasına rağmen, şu ana kadar sadece bir dizi izleme sitesinde ilk sezonun tüm bölümleri yayınlanmaktadır.

Goliath Konusu
Billy McBride çok ünlü bir avukattır. Ülkenin en büyük avukatlık firmalarından birisinin kurucusudur. Ama zamanında yaptığı bir hata yüzünden ( dizinin ilerleyen bölümlerinde bundan bahsedecek ) kendisini alkole vermiş ve kariyeri günden güne düşmüştür. Eşinden de boşanan McBride, zirvedeyken bir anda en altı görmüş ve bir kamu avukatı (kamu avukatlarına Amerika’da en vasıfsız en yeteneksiz avukatlar gözüyle bakılır)  olarak hayatını idame ettirmeye devam etmektedir. Ama günün birinde eline harika bir dava geçecektir. Ve bu davanın diğer ucunda ise, eski karısınında çalıştığı, kendi kurduğu eski avukatlık firması yer almaktadır. McBride, bu andan itibaren yüzlerce kişinin çalıştığı hukuk bürosuna karşı elindeki kısıtlı imkanlar ile savaşmaya başlayacaktır.

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 8.4
Diziklubu Puanı: 8.4
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Billy Bob Thornton, William Hurt, Maria Bello, Olivia Thirlby, Nina Arianda, Molly Parker, Tania Raymonde, Sarah Wynter, Britain Dalton, Damon Gupton, Dwight Yoakam, Diana Hopper, Julie Brister, Harold Perrineau, Rigo Sanchez, Julia Cho, Shelby Rabara, Patrick Robert Smith

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here