Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri Incorporated Konusu – IMDb Puanı : 7.3

Incorporated Konusu – IMDb Puanı : 7.3

893
0
PAYLAŞ

Sinemanın ünlü yıldızlarından Matt Damon ve Bef Affleck‘in imzası bulunan bilim kurgu serisi Incorporated, geçtiğimiz ay (Kasım 2016) bilim kurgu kanalı SyFy tarafından izleyici ile buluşturuldu. İlk sezonu toplam 13 bölümden oluşan diziyi, konusu itibariyle biraz Continuum‘a biraz da %3 isimli Brezilya dizisine benzettim. Çünkü bu 3 dizinin ortak noktası, çok uluslu şirketler, zengin ile fakirin keskin ayrımı ve günümüzden daha ileriki bir zamanda geçmesi. Bu yüzden, bu dizilerin senaryo açısından olmasa da, hikayenin ana hatları bakımından birbirlerinin benzerleri olduğunu söylemek pekte olasılık dışı değildir kanımca.

Incorporated Konusu
“Yıl 2074. Yaşanan ani iklim değişikleri tüm dünyayı kasıp kavurmuş, büyük bir kıtlığa ve hükumetlerin iflasına neden olmuştur. Yıkılan bu hükumetlerin yerini çok uluslu şirketler almış ve dünyanın %90’ını kontrol altına almayı başarmışlardır. Bazı şirketler azalan ham madde ve pazar payı için aralarında gizli bir savaş yürütmektedirler. Bu şirketlerde çalışanlar yeşil bölge adı verilen alanlarında güvenli ve konforlu bir hayat sürmektedirler. Çalışmayanlar ise, kırmızı bölgede açlık ve anarşi ile karşı karşıya kalmışlardır.

Incorporated yukarıdaki cümleler ile diziye giriş yapmaktadır. Yukarıda anlatılanlar zaten dizinin ana temasını oluşturmaktadır. Bu tema içinde ise çocukluk arkadaşı ve aşkını arayan, bu amacı için her türlü ölümcül sonucu göze alan Ben Larsson isimli bir şirket çalışanının hikayesi anlatılmaktadır. Şu ana kadar dizinin toplamda 4 bölümünü izledim. Bence bu yapıma bir şans verilmeli. Keyifli seyirler dilerim.

Oyuncular: Sean Teale, Allison Miller, Eddie Ramos, Julia Ormond, Dennis Haysbert, Damon Herriman, Elena Khan, Denyse Tontz, Stephanie Belding, Pedro Miguel Arce

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here