Ana sayfa İyi Yabancı Diziler Mozart in the Jungle Konusu – IMDb Puanı : 8.2

Mozart in the Jungle Konusu – IMDb Puanı : 8.2

677
0
PAYLAŞ

Müzik severler içeri! Bugün sizlere harika bir diziden bahsedeceğim. Seks, uyuşturucu ve klasik müzik sloganıyla yola çıkan Mozart in the Jungle, bir Amozon Prime yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Aralık 2014 tarihinde yayına başlayan ve her sezonu 10’ar bölümden oluşan dizinin şu ana kadar toplam 3 sezonu yayınlanmıştır. Müziğin ve komedinin muhteşem bir şekilde harmanlandığı dizinin bölümleri 30’ar dakika sürmektedir. Bu arada sloganda yer alan seks ve uyuşturucu/alkol (drugs) kelimelerinin hakkının verildiğini düşünmüyorum. Dizide ne seks ne de uyuşturucu/alkol fazla olarak görülmemektedir. Bunun iyi mi yoksa kötü mü olduğunun kararını size bırakıyorum.

Mozart in the Jungle Konusu
New York, tüm dünyanın kültür ve sanat merkezidir. Bu sıfatı kazanmasının en önemli unsurlarından biri de New York Senfoni Orkestrasıdır. Bu okestraya yıllarca maestroluk (orkestra şefi) yapan Thomas Pembridge yaşı gereği artık emekli olmak durumundadır. Ve onun görevini de Meksika kökenli oldukça genç ve bir o kadarda yetenekli Rodrigo De Souza devralacaktır. Bunun dışında bu orkestrada çalmak gerçekten çok fazla yetenek gerektiren bir iştir. Dizide, orkestraya girmeye çalışan genç ve güzel obuacı (üflemeli bir müzik aleti) Hailey Rutledge’in hikayeside anlatılmaktadır.

Dizide Rodrigo De Souza’yı canlandıran Gael García Bernal gerçekten muazzam bir iş çıkarmaktadır. Oyuncu, sahip olduğu aksan olsun, mimik ve jestleri olsun, sevimliliği olsun, neresinden bakarsanız bakın 10 numara iş çıkarmaktadır. Ben 3 sezon ve 30 bölümü 1 hafta gibi kısa sürede bitirdim. Ve tadı damağımda kaldı. Komedi ve özellikle de müzik severler bu diziyi mutlaka izlemelidirler.

Oyuncular: Lola Kirke, Gael García Bernal, Saffron Burrows ,Bernadette Peters, Mark Blum, Malcolm McDowell, John Miller, Joel Bernstein, Hannah Dunne, Sandro Isaack, Adam David Thompson, Debra Monk, Daniel Breaker, Ken Barnett

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here