Ana sayfa Bilim Kurgu Dizileri The OA Konusu – IMDb Puanı : 8.1

The OA Konusu – IMDb Puanı : 8.1

1117
1
PAYLAŞ

Netflix’in bu yılın son ayında (16 Aralık 2016) çıkardığı The OA dizisi, gizem, bilim kurgu, fantastik ve doğa üstü gibi türleri barından bir seri olarak kaşımıza çıkmaktadır. Yönetmen koltuğunun Zal Batmanglig’e emanet edilen dizinin ilk sezonu toplam 8 bölümden oluşmaktadır. Netflix ve Anonymous Content dışında ünlü oyuncu Brad Pitt’in sahibi olduğu Plan B Entertainment, dizinin yapımcı ortakları olarak görülmektedir.

The OA Konusu
Dizi, artık ezberlediğimiz ve klişe haline gelen, gizemli bir şekilde ortadan kaybolma ve belirli bir süre sonra ortada hiç bir neden yokken geri dönme hikayesi üzerine inşa edilmiştir. Bu dizide de kaybolan şahıs Prairie Johnson’dır. Prairie Johnson 7 yıl önce ortadan kaybolan genç ve güzel bir kızdır. Kaybolduğu sırada, güzelliğinin yanında bir kusuru da bulunmaktadır. Praire görme engellidir. Ama kayboluşunun ardından 7 yıl sonra ortaya çıkmıştır. Ve artık gözleri görmektedir. Kendisini de OA ismiyle tanıtmaktadır. Praire’nin gözlerinin tekrar görmesi ve adının OA olduğu iddia etmesi dışında vücudunun  çeşitli yerlerinde yara izleri de bulunmaktadır.  Peki bu 7 yıl boyunca Prairie Johnson’ın başına neler gelmiş olabilir?

Yayınlanma Tarihi: 2016-….
IMDb Puanı: 8.1
Sonuç: İzlenmeli

Oyuncular: Brit Marling, Emory Cohen, Scott Wilson, Alice Krige, Phyllis Smith, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Brandon Perea, Ian Alexander, Jason Isaacs

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here