Ana sayfa Dram Dizileri Taboo Konusu

Taboo Konusu

818
0
PAYLAŞ

Malumunuz, ülkemizde bir Tom Hardy fetişzmi aldı başını yürüyor. Bir yapımda Tom Hardy adı geçmeye dursun, millet ağzının suyu aka aka deli gibi o yapımın başlamasını bekliyor. Tabi burada oyuncunun geçmişte yaptığı oldukça başarılı işlerinde etkisi yok değil hani. Daha önce bir çok sinema filmi ve kaliteli dizilerde karşımıza çıkan oyuncu. son olarak şu an tanıtımını yaptığımız Taboo isimli dizide başrol (esas oğlan) olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi BBC ve FX kanallarının ortak yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Taboo‘nun senaristliğini daha önce En iyi Özgün Senaryokazanmış Steven Knight yapmaktadır. Dram türünü barındıran dizinin ilk sezonu, toplam 8 bölümden oluşmaktadır.

Taboo Konusu
19. yüzyılın ilk çeyreğinde (1813) geçen yapımda, Tom Hardy’nin canlandırdığı James Keziah Delaney’in dram ve gerilim dolu hikayesi ele alınmaktadır. James Keziah Delaney, hayatının son 10 yılını Afrika’da geçirmiş, burada geçirdiği zamanlarda macera dolu bir hayat yaşamıştır. Babasının ölüm haberini aldıktan sonra ülkesine (Londra/İngiltere) dönen James, yanında illegal yol ve yöntemlerle ele geçirilmiş 14 elmasla gelmiştir. Ailesinin ölümünün doğal yollarla olmadığını öğrenen James için artık tek bir hedef vardır. O da ailesinin intikamını almak.

Dizi dönemim kasvetli havasını oldukça iyi yansıtmaktadır. Şimdilik ağır ağır ilerleyen dizi, bana ileride tempoyu arttıracağı izlenimi vermektedir. 9.4 gibi oldukça iyi bir IMDb puanıyla giriş yapan diziye bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Oyuncular: Tom Hardy, Oona Chaplin, Jonathan Pryce, Leo Bill, Richard Dixon, David Hayman, Roy Thorn, Michael Kelly, Danny Ligairi, Scroobius Pip, Jason Watkins, Jefferson Hall, James Greaves, Fiona Skinner, Edward Hogg

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here